Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 lutego 2021

Terenowe Stacje Edukacji Ekologicznej zostaną wkrótce otwarte!

Terenowe Stacje Edukacji Ekologicznej zostaną wkrótce otwarte!<br/>fot. BdPN
fot. BdPN

Jak informują pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wkrótce otwarte zostaną Terenowe Stacje Edukacji Ekologicznej.

Przyrodę Parku najlepiej poznawać bezpośrednio w jej otoczeniu. Dzięki Terenowym Stacjom Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach oraz Wołosatem jest to możliwe. Osoby zainteresowane zajęciami edukacyjnymi mogą je odbyć właśnie w tych obiektach.Pierwsza ze stacji zlokalizowana jest w zalesionej dolinie, w północno-zachodniej części BdPN. Dojazd do obiektu prowadzi przez utwardzoną drogę o długości ok. 3,5 km od głównej drogi w Zatwarnicy. Obecnie z uwagi na obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią COVID-19 liczba miejsc została ograniczona do 14 osób a w Wołosatem do 24. 

TSEE w Wołosatem znajdują się: sala audiowizualna, biblioteczka, laboratorium do segregacji i oznaczania materiałów przyrodniczych. Przy stacji znajduje się wiata edukacyjna (z doprowadzonym prądem) oraz miejsce na ognisko. Wokół obiektu funkcjonuje ogród edukacyjny wyposażony w pomoce dydaktyczne. Atutem obiektu jest jego lokalizacja w rejonie grupy tzw. gniazda Tarnicy i Halicza, z widokiem na najwyższy szczyt Bieszczadów Zachodnich – Tarnicę (1346 m n.p.m.). - Cieszymy się, że będziemy mogli je wkrótce ponownie otworzyć - czytamy w mediach społecznościowych BdPN-u. 

Dla osób planujących wyprawy po Bieszczadach dogodnym obiektem na nocleg jest Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach.

autor: RED
źródło: BdPN