Ustrzyki Dolne
środa, 20 stycznia 2021

Ustrzyki Dolne: Trwa program szczepień na koronawirusa

Ustrzyki Dolne:  Trwa program szczepień na koronawirusa<br/>fot. PAP
fot. PAP

W gminie Ustrzyki Dolne ruszyły szczepienia na SARS-Cov-2. Dla osób niepełnosprawnych i z problemami gmina przygotowała darmowy transport i pomoc w dowiezieniu do punktu szczepień.

Aby skorzystać ze szczepień trzeba się zarejestrować na stronie www.pacjent.gov.pl, klikając w e-rejestracja. Rząd zachęca do akcji, argumentując, że szczepienia pozwolą na szybszy powrót do normalnego życia społecznego. 

- Chcąc pomóc wszystkim tym, którzy mają utrudnione możliwości w poruszaniu się, w szczególności osobom niepełnosprawnym, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, ale również osobom, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień oraz osobom, które z przyczyn obiektywnych i niemożliwych do przezwyciężenia nie mogą dostać się tam we własnym zakresie przygotowaliśmy darmowy transport na szczepienia na chorobę Covid-19 - informuje Urząd Miejski.

Osoby, które spełniają warunki proszone są o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00  i wpisanie się na listę.  Numer kontaktowy to: 502 921 449. 

Liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 w Polsce przekroczyła już pół miliona – poinformował dzisiaj rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 

Przypomnijmy, że szczepienia w naszym kraju rozpoczęły się 27 grudnia. W UE dopuszczone są dwie szczepionki - Comirnaty, wyprodukowana przez Pfizera i BioNTech oraz mRNA-1273 - od Moderny.

 
autor: RED
źródło: Gmina Ustrzyki Dolne