Ustrzyki Dolne
środa, 25 marca 2020

W Bieszczadach 166 osób w kwarantannie

W Bieszczadach 166 osób w kwarantannie<br/>fot. WSSE
fot. WSSE

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła tysiąc osób. Zmarła też 14 osoba. Na Podkarpaciu zakażonych jest 43 osoby. Natomiast Sanepid udostępnił informację o liczbie osób poddanych kwarantannie w poszczególnych powiatach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1031. W środę popołudniu potwierdzono 74 nowe przypadki zakażenia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego.

MZ poinformowało też, że w szpitalu w Skarżysku - Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1031.

Na Podkarpaciu kolejne zakażenia
- Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. - Pierwszy przypadek to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego. Jest w stanie dobrym, aktualnie jest hospitalizowany. Drugi to młoda kobieta z powiatu mieleckiego, hospitalizowana, jest w dobrym stanie.

Trzecia zakażona osoba jest z powiatu przemyskiego. To kobieta w sile wieku, przebywa w szpitalu. Czwarty to starsza kobieta z powiatu leżajskiego. Jest w poważnym stanie i również przebywa w szpitalu. Na Podkarpaciu już 43 osoby są zakażone koronawirusem.

Wśród zakażonych jest też pięciu ojców dominikanów z Rzeszowa. Ojcowie proszą, aby każdy kto miał z nimi kontakt w ostatnich dniach został w domowej kwarantannie i obserwował swój stan zdrowia.

grafika: Laskar Media - FB/Tym żyjemy na podkarpaciu

Kwarantanna – najwięcej w powiecie jasielskim
Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Rzeszowie udostępniła informację o ilości osób w województwie podkarpackim, pozostających pod nadzorem i w kwarantannie z podziałem na powiaty. - Nie będziemy podawać zachorowań z podziałem na poszczególne gminy, ze względu na ochronę danych osobowych - mówi Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Obecnie największa liczba osób objętych kwarantanną znajduje się w powiecie jasielskim - 1176, a pod nadzorem sanepidu przebywa tam 5 osób. Najmniej osób objętych kwarantanną jest w powiecie ropczycko sędziszowskim - 59, natomiast pod nadzorem są 474 osoby.

W sąsiadującym z bieszczadzkimi powiatami powiatem przemyskim kwarantanną objętych jest 547 osób, a pod nadzorem jest 685. Natomiast w powiecie sanockim w kwarantannie przebywa 147 osób, a pod nadzorem jest 42 osoby.

W dwóch bieszczadzkich powiatach leskim i bieszczadzkim (WSSE policzyła oba powiaty razem) liczba osób objętych nadzorem sanepidu wynosi 91, natomiast kwarantanną objętych jest 166. Pierwszą i jak na razie jedyną osobą zakażoną koronawirusem w Bieszczadach - jest mężczyzna w sile wieku z powiatu leskiego. Zakażenie zdiagnozowano u niego 24 marca.

Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu odnotowano 11 marca.

Jest też dobra wiadomość - w Polsce zostało wyleczonych już 6 osób.

autor: oprac. paba
źródło: MZ/ WSSE Rzeszów