Ustrzyki Dolne
piątek, 14 lipca 2017

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów 2017

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów 2017<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Spotkania modlitewne, rozmowy o Bogu, koncerty i msza pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala czekają na uczestników Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów, która w tym roku odbędzie się w Polańczyku.

W dniach 17-24 lipca 2017 r. w Polańczyku i na zaporze Solińskiej odbywać się będzie Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. To inicjatywa koordynowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Archidiecezji Przemyskiej, w którą włączają się osoby z różnych ruchów, stowarzyszeń i wspólnot katolickich, a także grupy teatralne, muzycy i zespoły muzyczne, aby turystom w Bieszczadach świadczyć o Jezusie i Żywym Kościele.

W programie spotkań m.in.: Spotkanie z Patrycją Hurlak, nawróconą wiedźmą, film „Zerwany kłos”, Droga Krzyżowa (ulicami Polańczyka), koncert Uwielbienia z zespołem „Bankruci”, a w Niedzielę  23 lipca o godz. 11.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego (Sanktuarium MB Pięknej Miłości w Polańczyku).

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów polega na tym, że kapłani i świeccy wspólnie wychodzą na górskie szlaki, ulice i plaże by tam dzielić się osobistym doświadczeniem życia z Bogiem i głosić prawdę o zbawieniu w Jezusie, aby stworzyć przestrzeń dialogu wiary i doprowadzić turystów do spotkania z żywym Bogiem. Przez wspólnotowe działania ewangelizacyjne zapraszamy na codzienną wspólną Eucharystię i ciszę adoracji.

Uczestnikami WEB mogą być osoby, które: są katolikami, ukończyły 18 lat (młodsi mogą posługiwać technicznie i gospodarczo), ukończyły Szkołę Ewangelizatora lub II stopień Oazy Nowego Życia, są po Studium Animatora RAM lub po 2 latach formacji w innych wspólnotach, przedstawią opinię duszpasterza, wpłacą ustaloną kwotę.

Organizatorzy poszukują wolontariuszy – ewangelizatorów. Więcej na stronach http://bieszczadydlajezusa.pl i http://sne.przemyska.pl.
Miejsce:
Sanktuarium MB Pięknej Miłości w Polańczyku
ul. ks. Stopy 3
38-610 Polańczyk
podkarpackie

Zapisy i regulamin: http://www.bieszczadydlajezusa.pl/inicjatywa-web.

 

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów 2017<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
autor: oprac.paba
źródło: http://przemyska.pl