Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 kwietnia 2019

Więcej patroli na drogach - policyjne działania „Wielkanoc 2019”

Więcej patroli na drogach - policyjne działania „Wielkanoc 2019” <br/>fot. poic.p
fot. poic.p

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych, jak co roku, policjanci ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone działania „Wielkanoc 2019”. W tym czasie spotkamy więcej policyjnych patroli, można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Oprócz tego, policjanci szczególną uwagę będą zwracać na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Od piątku Policja prowadzić będzie działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2019”. W trakcie akcji, policjanci będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie całego województwa czuwać będzie zwiększona liczba policyjnych patroli.

Funkcjonariusze będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

Pamiętajmy: wybierając się w dłuższą podróż powinniśmy być wypoczęci, o sprawdzeniu naszego samochodu – czy posiada aktualne badania techniczne, sprawne oświetlenie, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy mamy gaśnicę, koło zapasowe itp., o sprawdzeniu dokumentów zarówno samochodu, jak i kierowcy, przygotujmy sobie plan wyjazdu – trasę przejazdu, miejsca, gdzie będziemy mogli chwilę odpocząć podczas podróży, o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach, o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności – w myśl zasady wolniej znaczy bezpieczniej, nigdy nie wsiadajmy za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń.

 

 

autor: KWP Rzeszów