Ustrzyki Dolne
wtorek, 18 września 2018

Wybory Samorządowe 2018. Koalicja Obywatelska ogłosiła listy.

Wybory Samorządowe 2018. Koalicja Obywatelska ogłosiła listy.

Krzysztof Feret, Maria Mitręga, Andrzej Szlęzak, Piotr Tomański, Antoni Pikul otworzyli podkarpackie listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej. Na liście znalazła się również była dyrektorka Szkoły Podstawowej w Łobozewie Małgorzata Fedorowicz.

- Na listach Koalicji Obywatelskiej są ludzie kompetentni, z zasadami, dla których ważne są ideały, a nie doraźna korzyść w postaci wysokich stanowisk. Wśród nich są ludzie, którzy przed laty walczyli o wolność, wyrzekając się własnego komfortu, a teraz, kiedy historia zatoczyła koło, są z nami. Nasz program zbudowaliśmy z ludźmi i dla ludzi, w obronie najważniejszych wartości takich jak poczucie bezpieczeństwa, wolność i demokracja – mówił Zdzisław Gawlik, przewodniczący PO na Podkarpaciu, podczas konferencji prasowej na której przedstawiono kandydatów do sejmiku województwa podkarpackiego z listy Koalicji Obywatelskiej.

Listę w okręgu nr 1 (powiaty: leżajski, łańcucki, rzeszowski, Rzeszów) otwiera naukowiec oraz rzecznik prasowy Nowoczesnej na Podkarpaciu Krzysztof Feret, na drugim miejscu jest Danuta Stępień, a na trzecim Jan Tomaka.

Okręg 2 (powiaty: mielecki, dębicki, ropczycko-sędziszowski, strzyżowski) na pierwszym miejscu reprezentować będzie Maria Mitręga emerytowana ekonomistka, znana z działalności w Komitecie Obrony Demokracji, z drugiego miejsca wystartuje Aneta Krajewska, a z trzeciego Ewa Strojna.

W okręgu nr 3 (powiaty: tarnobrzeski, Tarnobrzeg, stalowowolski, niżański, kolbuszowski), liderem jest były prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, na drugim miejscu jest Ryszard Kapała, a na trzecim Halina Nowak.

Okręg 4 (powiaty: przeworski, lubaczowski, jarosławski, przemyski, Przemyśl) otwiera były poseł Piotr Tomański, na drugim miejscu jest Waldemar Zadworny, a na trzecim Mariusz Chyżyński.

Najwięcej zainteresowania wzbudza jednak lider okręgu nr 5 (powiaty: jasielski, krośnieński, Krosno, brzozowski, sanocki, leski, bieszczadzki) Antoni Pikul. To represjonowany w okresie stanu wojennego działacz Solidarności. O Antonim Pikulu głośno zrobiło się gdy na jaw wyszło, że latach 80. przesłuchiwał go prokurator Stanisław Piotrowicz; obecnie poseł PiS. Drugie miejsce na liście zajmuje Wojciech Blecharczyk, a trzecie Stanisław Słyś. Z tego okręgu startuje również z pozycji nr 9. Małgorzata Fedorowicz - nauczycielką z 37-letnim stażem, która przez ostatnie 17 lat była dyrektorem szkoły w Łobozewie.

Kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska do sejmiku województwa podkarpackiego:
Okręg 1 (leżajski, łańcucki, rzeszowski, Rzeszów)

1. Krzysztof Feret
2. Danuta Stępień
3. Jan Tomaka
4. Marek Ordyczyński
5. Marta Szczyrba
6. Ewa Hołub
7. Stanisław Nowak
8. Anna Rogowska
9. Zbigniew Grabowski
10. Mirosław Dziki

Okręg 2 (mielecki, dębicki, ropczycko-sędziszowski, strzyżowski)

1.Maria Mitręga
2.Aneta Krajewska
3.Ewa Strojna
4.Adam Żyłka
5.Emilia  Rawinis
6.Marcin Jurzysta
7.Jacek Pietruszka
8.Jacek Gamrot

Okręg 3 (tarnobrzeski, Tarnobrzeg, stalowowolski, niżański, kolbuszowski)

1.Andrzej Szlęzak
2.Ryszard Kapała
3.Halina Nowak
4.Zofia Trochimowicz-Warga
5.Dominika Rzeźnikiewicz
6.Jakub Szczęsny
7.Tadeusz Niedziałek

Okręg 4 (przeworski, lubaczowski, jarosławski, przemyski, Przemyśl)

1.Piotr Tomański
2.Waldemar Zadworny
3.Mariusz Chyżyński
4.Grażyna Kostka
5.Maria Zygarlicka
6.Olimpia Szpunar
7.Stanisław Mazurkiewicz
8. Krzysztof Kłak

Okręg 5 (jasielski, krośnieński, Krosno, brzozowski, sanocki, leski, bieszczadzki)

1.Antoni Pikul
2.Wojciech Blecharczyk
3.Stanisław Słyś
4.Małgorzata Kapałka
5.Tadeusz Łokaj
6.Piotr Paczkowski
7.Balon Barbara
8. Ewa Mrugała
9.Małgorzata Fedorowicz
10.Kazimierz Zima

 

autor: oprac.paba
źródło: PO Podkarpackie


powiązane artykuły: