Ustrzyki Dolne
piątek, 22 października 2021

Wzmożone kontrole w sklepach - policja i sanepid będą karać za brak maseczek

Wzmożone kontrole w sklepach - policja i sanepid będą karać za brak maseczek<br/>fot. Juraj Varga/Pixabay
fot. Juraj Varga/Pixabay

Policjanci prowadzą i będą prowadzić kontrole w sklepach. Policja apeluje! Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obostrzeń, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Policjanci każdego dnia prowadzą działania ukierunkowane na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podczas kontroli placówek handlowych funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania ust i nosa. Prowadzone są również wspólne kontrole z przedstawicielami sanepidu, podczas których zwracana jest uwaga, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do obecnych przepisów. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi będą podejmować interwencje.
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policja apeluje o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych.

Przypominamy, że w przypadku naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem, policjant może nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne