Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Zamknięty szlak konny w Leśnictwie Serednica

zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne wprowadziło okresowy zakaz wstępu na fragment szlaku konnego „Bieszczadzki Trakt” w Serednicy. Rozpoczęły się tam prace leśne, a leśnicy wyznaczyli obejście.

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne informuje, że został wprowadzony okresowy zakaz wstępu na fragment szlaku konnego należącego do szlaku „Bieszczadzki Trakt”. Ograniczenia wprowadzono przy wydzieleniu leśnym 108a - w Leśnictwie Serednica (na mapie zaznaczono kolorem czerwonym).

„Czasowe wyłączenie spowodowane jest planowanym rozpoczęciem prac leśnych z zakresu pozyskania i zrywki drewna. Na mapie zaznaczono kolorem niebieskim tymczasowe obejście zamkniętego odcinka, które pozwoli na bezpieczne kontynuowanie wycieczek i spacerów.”

Zakaz wprowadzono 1 sierpnia. Prace potrwają do końca października 2020 r.
Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby zamknięty fragment trasy przywrócić jak najszybciej do ruchu turystycznego.

Bieszczadzki Trakt to szlak posiadający ok. 150 km tras konnych od Olszanicy, przez Ustrzyki Dolne do Czarnej, łączący tereny trzech bieszczadzkich gmin. Szlak od strony południowo - wschodniej łączy się z trasami konnymi z terenu Lutowisk, a od strony północno-zachodniej z trasami leskimi, co pozwala na zwiedzenie z końskiego grzbietu całych Bieszczadów. Większość tras przebiega drogami leśnymi i łąkowymi. Stacje etapowe na „Bieszczadzkim Trakcie” znajdują się w miejscowościach: Dźwiniacz, Lipie, Arłamów, Serednica,  a popasy zaplanowano co kilkanaście kilometrów (witrynawiejska.org.pl).

 

autor: oprac. paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne