Ustrzyki Dolne
wtorek, 24 marca 2020

Zamknięty zielony szlak na Żukowie w Żłobku

Zamknięty zielony szlak na Żukowie w Żłobku<br/>fot. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne
fot. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne informuje o czasowym zamknięciu zielonego szlaku „ŻUKOWEM DO KRAINY LIPECKIEJ” w Żłobku. Przyczyną są prace leśne.

9 km szlak „ŻUKOWEM DO KRAINY LIPECKIEJ” prowadzi z Ustjanowej Górnej w gminie Ustrzyki Dolne aż do Bystrego i Lipia w gminie Czarna. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, przez którego teren przebiega trasa, informuje, że 20 marca zaczęły się tam prace leśne z zakresu pozyskania i zrywki drewna. Szlak w okolicach Żłobka będzie więc zamknięty do 31 sierpnia.

Jednocześnie nadleśnictwo proponuje tymczasowe obejście zamkniętego odcinka, które pozwoli na bezpieczne kontynuowanie wycieczek i spacerów -  szczegóły na grafice.

Szlak „ŻUKOWEM DO KRAINY LIPECKIEJ” stanowi część ścieżki przyrodniczo-historycznej „Kraina Lipecka”, znajdującej się na terenie gminy Czarna. Biegnie Żukowem - jednym z najdłuższych pasm Pogórza Bieszczadzkiego. Po drodze znajduje się kilka punktów widokowych, z których roztaczają się panoramy na Bieszczady Wysokie oraz Góry Słonne. Trasa jedynie w pierwszej części posiada intensywne podejście, pozostałą jej część stanowią przeważnie niewielkie przewyższenia. Na trasie, która podąża europejskim działem wodnym, znajdziemy m.in. zabudowę kombinatu przemysłu drzewnego, pomnik poświęcony lotnikom najstarszej w Polsce szkoły szybowcowej w Ustjanowej, cerkwie w Żłobku, w Czarnej, w Bystrem oraz w ruiny dzwonnicy i cerkwisko w Lipiu.

 

autor: oprac. paba
źródło: czarna.pl