Ustrzyki Dolne
czwartek, 8 kwietnia 2021

Zawody na Wyspie Energetyk. Uczestnicy pobiegną dla Magdy

Zawody na Wyspie Energetyk. Uczestnicy pobiegną dla Magdy<br/>fot. PGE Energia Odnawialna
fot. PGE Energia Odnawialna

Pieniądze zebrane podczas V Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna na Wysypie Energetyk zostaną przekazane na leczenie Magdy Kowalczyk z Polańczyka, która po wypadku samochodowym walczy o powrót do zdrowia.

Do tragicznego zdarzenia doszło 25 grudnia 2020 roku. Magda wraz z rodzicami jechała samochodem do Wrocławia. W miejscowości Blizne w powiecie brzozowskim, nagle z przeciwległego pasa ruchu zjechało auto. Doszło do czołowego zderzenia, w którym zginęli rodzice Magdy, a ona sama, w stanie krytycznym trafiła do szpitala na oddział intensywnej terapii. 

Szczęśliwe życie 24-letniej dziewczyny w jednej chwili zostało zniszczone. Teraz przed Magdą trudny okres w walce o powrót do zdrowia. W internecie zbierane są pieniądze na rehabilitację, jednak nie jest to jedyna charytatywna akcja. Organizatorzy Crossu PGE Energia Odnawialna postanowili przeznaczyć zebrane datki na wielomiesięczne leczenie.

Cross na Wyspie Energetyk to jedyny w swoim rodzaju bieg przełajowy. Trasa – przygotowana przez legendę polskich biegów górskich, multimedalistkę mistrzostw świata Izabelę Zatorską – przebiega leśnymi ścieżkami otoczonej wodami Jeziora Solińskiego. Organizatorzy biegu przewidują trzy konkurencję: bieg główny na dystansie blisko 10 kilometrów, ponad sześciokilometrowy nordic walking oraz bieg dla wczasowiczów. Na najmłodszych czekają biegi na górkę widokową i biegi rodzinne. 

Zapisy na zawody rozpoczną się wraz z początkiem czerwca, zaś do samego wydarzenia dojdzie tradycyjnie w ostatnią sobotę wakacji, tj. 28 sierpnia 2021 roku.

 

autor: KM
źródło: PGE Energia Odnawialna