Ustrzyki Dolne
piątek, 22 stycznia 2021

Znani czytają baśnie

Znani czytają baśnie<br/>fot. Archiwum UDK
fot. Archiwum UDK

Ruszyła akcja czytelnicza „Witajcie w krainie baśni”. Znane osoby - przedstawiciele samorządu, służb, instytucji i politycy czytają baśnie i opowiadania, które są nagrywane i emitowane w internecie.

Akcję zainaugurował burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, który czytał baśń pt. Choinka. Czytanie ma przybliżyć najmłodszym piękne, wzruszające i ponadczasowe opowieści jak „Czerwony Kapturek” czy „Brzydkie Kaczątko”. -  To te baśnie dostarczały nam kiedyś fascynujących przeżyć, a teraz wracamy do nich jako dorośli, by czerpać z nich mądrość czy wspomnienie dzieciństwa – mówi Wojciech Domiszewski, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ustrzykach Dolnych. 

W kolejnych nagraniach wystąpili: Michał Wnuk - wiceburmistrz Ustrzyk Dolnych, st. kpt. Emil Szmyd - komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych oraz asp. Dariusz Szeliga i mł. asp. Marcin Leicht - policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Jeszcze w tym tygodniu baśnie będą czytać seniorzy. 

Organizatorem akcji jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. E. Wanieka i Ustrzycki Dom Kultury. Pierwszą baśń będzie można obejrzeć i posłuchać już we wtorek 26 stycznia. 

 
autor: RED