Ustrzyki Dolne
wtorek, 6 kwietnia 2021

Zostało Ci poświąteczne jedzenie? Oddaj do jadłodzielni w Lesku

Zostało Ci poświąteczne jedzenie? Oddaj do jadłodzielni w Lesku<br/>fot. Jadłodzielnia Lesko / FB
fot. Jadłodzielnia Lesko / FB

Zastanawiasz się, co zrobić ze świątecznym jedzeniem, którego masz jeszcze w nadmiarze? Przynieś je do leskiej jadłodzielni - tu pożywienie się nie zmarnuje, a co najważniejsze, trafi do tych, którzy go potrzebują.

Jadłodzielnia w Lesku mieści się w bloku przy Placu Konstytucji 3 Maja 6 (na parterze). Znajdują się tam szafki i lodówka, które zostały udostępnione wszystkim, którzy chcą podzielić się jedzeniem. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, że w dzieleniu się żywnością jest jedna nadrzędna zasada - padarujmy to, co sami byśmy chcieli zjeść.

Adam Snarski, burmistrz Leska przy okazji otwarcia jadłodzielni zauważył, że dzielenie się jedzeniem ważne jest każdego dnia - nie tylko przy okazji świąt.

- Każdy może przynieść do niej jedzenie i podzielić się nim z innymi, a potrzebujący mogą przyjść i wziąć ze sobą to, co w jadłodzielni znajdą. Pamiętajmy o ludziach, którzy potrzebują pożywienia, a nie zawsze mają go pod dostatkiem, ale też promujmy dzielenie się jedzeniem – nie tylko od święta, ale każdego dnia.

Zostało Ci poświąteczne jedzenie? Oddaj do jadłodzielni w Lesku
autor: KM