Ustrzyki Dolne
wtorek, 6 listopada 2018

Zostań fundatorem Sztandaru dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Zostań fundatorem Sztandaru dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.<br/>fot. romowicz.pl
fot. romowicz.pl

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz wraz z Zarządem i Członkami Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko-Gminne w Ustrzykach Dolnych zachęca do włączenia się w realizację szczytnej inicjatywy ufundowania i nadania Sztandaru związkowi.

Każdy mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne oraz osoby z nią sympatyzujące mogą wpłacić dowolną kwotę, zgodnie z indywidualnymi możliwościami finansowymi. Każda wpłata honorowana jest wpisem do Księgi Fundatorów.

Wpłaty należy przekazywać do 10 listopada 2018 roku na następujący nr konta:  92 8621 0007 2001 0012 3347 0021, z dopiskiem: „Sztandar dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”. Dokonując indywidualnych wpłat przyczyniamy się pielęgnowania historii i tradycji, a także wspieramy aktywnych działaczy Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Związek w swojej dzielności stoi w zgodzie z najwyższymi wartościami. Poprzez swoją pracę włącza się w kształtowanie postaw obywatelskich, budowanie tożsamości narodowej oraz świadomości kulturowej wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy Ustrzyki Dolne.

Nadanie Sztandaru wiąże się z wyjątkową nobilitacją dla członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, jak i samego Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne. Wieloletnia działalność związku i liczne osiągnięcia na polu historyczno-wychowawczym, w pełni uzasadniają realizację inicjatywy nadania Sztandaru. Symbolizuje on życie w zgodzie z najwyższymi wartościami, tym samym zapewnia związkowi należną renomę oraz umocni poczucie wspólnoty pośród społeczności skupionej wokół niego.

Uroczyste nadanie Sztandaru nastąpi przy okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości 11 Listopada 2018 roku.

 

autor: oprac.paba
źródło: romowicz.pl