Ustrzyki Dolne
wtorek, 22 września 2020

Zrób bezpłatne badania mammograficzne

Zrób bezpłatne badania mammograficzne<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Ruszyła rejestracja pań, które chcą wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych. - Nasz mammobus stanie w Ustrzykach Dolnych 6 października, a skorzystać z nich mogą wszystkie ubezpieczone panie z całej Polski – informuje Anna Niemirska, z Grupy LUX MED Diagnostyka.

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. W tym czasie szczególnie warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych, które w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi są finansowane przez NFZ.

Wyniki programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych, przyczyniło się do obniżenia odsetka populacji pań objętych badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 proc. uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 proc.

Dlatego zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań, aby nie zwlekały z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby!

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED w Ustrzykach Dolnych pojawi się 6 października. Badania będą przeprowadzane w godzinach od 10.00 do 16.00 w mammobusie, który stanie przy Hali Sportowej, ul. 29 Listopada 19A. To jedyne bezpłatne badania zaplanowane przez Grupę LUX MED w Bieszczadach!

- Z badań w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą korzystać panie z całej Polski. Miejsce zamieszkania nie ma znaczenia - informuje Anna Niemirska, specjalista ds. Marketingu i PR LUX MED Diagnostyka. - Panie są rejestrowane przez nasze call center na konkretną godzinę.

Ważne są tylko wymogi programu, które wyglądają następująco:

W badaniu w ramach programu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

• nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Wcześniejszej rejestracji można dokonać pod nr tel. 58 666 24 44 lub przez stronę internetową www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

autor: oprac. paba
źródło: LUX MED Diagnostyka