Ustrzyki Dolne
piątek, 17 marca 2017

Angielski nie sprawił dzieciom trudności

Angielski nie sprawił dzieciom trudności<br/>fot. ZSP nr 2 NSS Ustrzyki Dolne
fot. ZSP nr 2 NSS Ustrzyki Dolne

Hello, it's time for English now - taką piosenką rozpoczęła się lekcja otwarta z języka angielskiego w oddziale zerowym Słoneczka przy ZSP nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych. Lekcja, w której uczestniczyli też rodzice odbyła się 15 marca.

Temat lekcji związany był z przyborami szkolnymi, dlatego najczęściej zadawanym pytaniem w czasie zajęć było pytanie: What is this? (Co to jest?). Odpowiedź różniła się w zależności od przedmiotu, na który wskazywała Joanna Rajchel, nauczycielka angielskiego: This is a pen (to jest długopis), a pencil (ołówek), a pencil case (piórnik), a book (książka), a ruler (linijka), a rubber (gumka), a schoolbag (tornister szkolny), a board (tablica). Dzieci szybko opanowały konstrukcję pytania i odpowiedzi, a słownictwo także z czasem nie sprawiało im trudności. Pani Joanna wprowadziła uczniom elementy czytania poprzez wskazywanie na napisane słowa i próby łączenia ich z obrazkami. Dzieci spisały się świetnie, co wskazuje na ich znajomość liter i pierwsze udane próby czytania po angielsku. Poznane zagadnienia zostały także wyśpiewane w postaci rapu, ponieważ - zdaniem nauczycielki - nic tak dobrze nie utrwala słownictwa, jak piosenki i wierszyki.

Pół godziny minęło błyskawicznie. Zerówkowicze popisywali się również znajomością angielskiego alfabetu, liczeniem do stu, nazywaniem cyfr, kolorów, części ciała, zwierząt i członków rodziny. Chętnie brali udział w swojej ulubionej zabawie Simon says, a także z wielką werwą śpiewali poznane piosenki.

Atmosfera była naprawdę wspaniała. Uczniowie uważnie słuchali poleceń, całym sercem pragnęli być podziwiani za swoje umiejętności.

Dziękujemy rodzicom za przybycie na zajęcia, dyrektor Barbarze Sałosz za dużo ciepłych słów, Ani Wojtasik za konsekwentne wychowanie dzieci i Joannie Rajchel za systematyczną pracę z podopiecznymi.

 

Angielski nie sprawił dzieciom trudności<br/>fot. ZSP nr 2 NSS Ustrzyki Dolne
fot. ZSP nr 2 NSS Ustrzyki Dolne
autor: jr