Ustrzyki Dolne
piątek, 17 stycznia 2020

Biblioteczny Pakiet ProStudent

Biblioteczny Pakiet ProStudent<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Aby ułatwić studentom naukę do sesji egzaminacyjnej, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie filia w Ustrzykach Dolnych zaprasza studentów do skorzystania ze specjalnej oferty w ramach akcji „Biblioteczny Pakiet ProStudent”.

- Nasze propozycje dla studentów to zintegrowane usługi biblioteczne, które łączą mobilne rozwiązania z tradycyjnym dostępem do zbiorów biblioteki i nową, zaprojektowaną strefą efektywnej nauki. Akcja trwać będzie w czasie zimowej sesji egzaminacyjnej od 15 stycznia do 31 marca – informuje kierownik ustrzyckiej filii PBW w Krośnie.

Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki, otrzymają kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii. Ponadto zyskają zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów. Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy dostęp do książek w wersji elektronicznej w Czytelni Ibook Libra.

Warto przypomnieć, że użytkownicy biblioteki mogą korzystać z e-usług w ramach projektu „Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne”. Czytelnik w dowolnym czasie w dowolnym miejscu może zamówić książki, które zostaną dostarczone przez pocztę bezpośrednio pod wskazany adres. Od początku stycznia trwa promocja darmowej dostawy. Czytelnik ponosi wyłącznie koszty zwrotu zamówionych książek lub oddaje je bezpośrednio w bibliotece. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie wydłuża się dodatkowo okres wypożyczenia o 30 dni.

- Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla wielu użytkowników, szczególne dla studentów, jest nasza aplikacja mobilna „e-Biblioteki Pedagogiczne” na platformy Android (Google Play), iOS (App Store) oraz Windows Phone (Microsoft Store), która umożliwia pełną obsługę konta w systemie bibliotecznym oraz szybki i wygodny dostęp do nowoczesnych e-usług – dodaje kierownik.

Aby skrócić czas wytężonej pracy umysłowej i wielogodzinnego wertowania tysiąca książek, biblioteka poleca studentom wzbudzającą największe zainteresowanie e-usługę: zamawiania skanów lub kserokopii artykułów z czasopisma lub fragmentów książek.

Każdy student otrzyma indywidualny instruktaż korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO oraz wszystkich nowych funkcjonalności i e-usług dostępnych w bibliotece.
Zapraszamy studentów wszystkich uczelni wyższych.

 

autor: oprac. paba