Ustrzyki Dolne
czwartek, 8 listopada 2018

Bieszczadzki Park Narodowy – dzieciom

Bieszczadzki Park Narodowy – dzieciom

W październiku Bieszczadzki Park Narodowy zakończył opracowywanie internetowego panelu dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym pt.: „Odwiedź dzikie królestwo rysia Pędzelka”. Młodzi odkrywcy, wraz z naszym głównym bohaterem - Pędzelkiem, dowiedzą się jak przygotować się do wycieczki po górach i lasach, jakie zasady obowiązują podczas wędrówek po Bieszczadzkim Parku Narodowym oraz jak zachować się w górach, aby czuć się bezpiecznie.

W panelu znalazły się również zabawy i ciekawostki, przydatne np. na deszczowe dni i długie wieczory. Kolorowanki i puzzle przedstawiają bieszczadzkie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a rysunki i krótkie opisy zwierząt pozwalają poznać te gatunki, które najczęściej spotykamy podczas wędrówek.

Wielką atrakcją panelu jest bajka pt.: „Przygoda wielka rysia Pędzelka”, zamieszczona zarówno w formie słuchowiska, jak i książeczki. Tekst napisał Krystian Tyrański - podróżnik i miłośnik przyrody, autor filmów, audycji radiowych i programów edukacji przyrodniczej dla dzieci. Przepiękne ilustracje, wiernie oddające piękno bieszczadzkiej przyrody oraz przygody głównego bohatera, wykonał znany grafik - Lesław Kostulski.

W panelu zostały opisane wybrane fragmenty szlaków, które z powodzeniem mogą przemierzać kilkuletnie dzieci. Przedstawiono również kilka ciekawych miejsc – tzw. atrakcji, które warto zwiedzić z dziećmi. Krótkie opisy i fotografie pozwolą rodzicom i dzieciom dokonać wyboru, i wstępnie przygotować się do wycieczki. Ale to jeszcze nie koniec! Nagrodą za trudy górskich wypraw i poznawanie ciekawych miejsc w Bieszczadzkim Parku Narodowym jest możliwość otrzymania Dyplomu pt.: „Przyjaciel Bieszczadzkiego Parku Narodowego”. Dyplom ten można zdobyć rozwiązując quiz sprawdzający wiedzę oraz wypełniając specjalny arkusz, w którym młody wędrowiec zapisuje swoje wrażenia z wycieczek.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać dzikie królestwo rysia Pędzelka, do odwiedzenia strony internetowej www.bdpn.pl lub wejścia bezpośrednio na panel przy pomocy linku: park.djpress.pl

Panel został wykonany dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Komputerowe opracowanie panelu oraz grafikę wykonała firma Djpress z Grodziska Wielkopolskiego.
 

GRAFIKI BdPN

Bieszczadzki Park Narodowy – dzieciom
Bieszczadzki Park Narodowy – dzieciom
Bieszczadzki Park Narodowy – dzieciom
Bieszczadzki Park Narodowy – dzieciom
autor: BĆ (BdPN)