Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 17 września 2018

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Ustrzykach Dolnych czeka na zgłoszenia

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Ustrzykach Dolnych czeka na zgłoszenia<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Już dziś - 17 września o godz. 10.00 ruszy rejestracja online na nowy semestr zajęć ustrzyckiej Filii Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Ponownie niemal 200 dzieci uczęszczających do szkól w gminie Ustrzyki Dolne oraz w gminie Olszanica, zasiądzie w „studenckich ławach”, aby odkrywać fascynujący świat nauki.

Na zajęcia w Ustrzykach Dolnych mogą się rejestrować wyłącznie dzieci w wieku 7-12 lat, będący uczniami szkół w gminie Ustrzyki Dolne oraz uczniowie szkół w gminie Olszanica. Wykłady będą odbywać się w jedną sobotę miesiąca, w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych oraz w Ustrzyckim Domu Kultury.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Semestr zimowy to pięć zajęć wykładowych czyli pięć ciekawych tematów, wśród których nie zabraknie fizyki, matematyki, ale także elementów psychologii i archeologii. Podczas zajęć studenci nowego semestru DUT sprawdzą czy można zzielenieć ze złości, dowiedzą się czy liczą lepiej niż kalkulator, będą testować swój mózg, poznawać tajniki laboratorium archeologa, a także uczyć się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Zapisy odbywają się online poprzez konto utworzone na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 17 września od godz. 10.00 do 24 września 2018 do godz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja).

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z uczęszczających do szkół podstawowych w gminie oraz dla dzieci z Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; a  Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wynosi już ponad 40 000 osób.

Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, Partnerem strategicznym jest Gmina Ustrzyki Dolne, a Partnerem Gmina Olszanica. Od początku istnienia Filii realizację zajęć wspiera także Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

Pytania można kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.

 

 

 

autor: mat. prasowe