Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 16 kwietnia 2018

III Powiatowa Olimpiada Zdrowia w Wojtkowej!

III Powiatowa Olimpiada Zdrowia w Wojtkowej!

Jak pomóc nieprzytomnej kobiecie w ciąży? Co oznacza termin UHC, NNKT czy WHR? Czym jest trening aerobowy? - z takimi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy III Powiatowej Olimpiady Zdrowia w Szkole Podstawowej w Wojtkowej, nad którą honorowy patronat objął burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.

Tegoroczna olimpiada odbyła się 10 kwietnia. Zorganizowano ją z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia, którego hasłem było „Zdrowie dla wszystkich”, a także w związku z realizowanym w naszej szkole Innowacyjnym Programem Promocji Zdrowia „Stawiamy na zdrowie”.

W Olimpiadzie udział wzięły reprezentacje zaprzyjaźnionych i współpracujących ze sobą szkół z naszego powiatu tj.: Szkoła Podstawowa z Czarnej w składzie Gabriela Gazda i Kamila Styś pod opieką Jacka Bihuna, Szkoła Podstawowa nr 1 z Ustrzyk Dolnych w składzie Julia Tkacz i Alicja Tarnawska pod opieką ks. Piotra Krzycha, Szkoła Podstawowa nr 2 z Ustrzyk Dolnych w składzie Sabina Tomkiewicz i Karolina Tomkiewicz pod opieką Justyny Ochman- Kuźmicz , Szkoła Podstawowa z Ropienki w składzie Zofia Szylak i Oliwia Wójcik pod opieką Patryka Darosza oraz gospodarze ze Szkoły Podstawowej w Wojtkowej - Gabriela Podolak i Zuzanna Janik pod opieką Katarzyny Kaszany.

Zgodnie z ideą Olimpiady, po uroczystym apelu z okazji Światowego Dnia Zdrowia, przygotowanym przez Szkolne Koło PCK SP w Wojtkowej, uczniowie „stanęli do walki” w I - teoretycznej części Olimpiady z zakresu promocji zdrowego stylu życia, w której oceniani byli przez dietetyczkę Renatę Kaszycką z PSSE w Ustrzykach Dolnych. Nad częścią II - praktyczną, z pierwszej pomocy przedmedycznej, czuwała Anna Sydoryk, ratownik medyczny i instruktor pierwszej pomocy z OR PCK w Ustrzykach Dolnych.

Rywalizacja przebiegała jak zawsze w bardzo milej i przyjaznej atmosferze. I miejsce wywalczyła drużyna z Ropienki, II miejsce zajęły gospodynie z Wojtkowej, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 z Ustrzyk Dolnych, IV miejsce Szkoła Podstawowa z Czarnej, a V miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 z Ustrzyk Dolnych.

Uroczystym podsumowaniem Olimpiady było wręczenie statuetek, medali, dyplomów oraz drobnych upominków przez burmistrza Bartosza Romowicza, dyrektora SP w Wojtkowej Małgorzatę Roman, organizatorkę Olimpiady Katarzynę Kaszany, Annę Sydoryk z OR PCK w Ustrzykach Dolnych oraz Renatę Kaszycką z PSSE w Ustrzykach Dolnych.

Nagrody zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ustrzykach Dolnych oraz OR PCK w Ustrzykach Dolnych.

Celem Olimpiady było wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną.

FOT. SP w Wojtkowej

 

III Powiatowa Olimpiada Zdrowia w Wojtkowej!
III Powiatowa Olimpiada Zdrowia w Wojtkowej!
III Powiatowa Olimpiada Zdrowia w Wojtkowej!
III Powiatowa Olimpiada Zdrowia w Wojtkowej!
III Powiatowa Olimpiada Zdrowia w Wojtkowej!
III Powiatowa Olimpiada Zdrowia w Wojtkowej!
autor: KK


powiązane artykuły: