Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 12 lutego 2018

Infografika z Wojtkowej na ogólnopolskich plakatach

Infografika z Wojtkowej na ogólnopolskich plakatach<br/>fot. SZP Wojtkowa
fot. SZP Wojtkowa

Infografika „Smogografika”, stworzona przez uczennice z Gimnazjum w Wojtkowej znalazła się w gronie pięciu finalistów wyróżnionych w konkursie zorganizowanym przez Narodowy Program Zdrowia w programie „Czas na czyste Powietrze”.

Uczennice II klasy gimnazjalnej ze szkoły w Wojtkowej wzięły udział w ogólnopolskim konkursie na najlepsze zespołowe wykonane infografiki „SMOGOGRAFIKA”. Celem przedsięwzięcia było zachęcanie młodzieży do dbałości o środowisko i zdrowie swoje oraz rodziny, dzięki promowaniu zachowań, które służą ochronie jakości powietrza.

Konkurs skierowany był do osób w wieku do 12 do 18 lat, tworzących maksymalnie pięcioosobowe grupy, które pod kierunkiem osoby dorosłej zaprojektują i wykonają oryginalną infografikę, a następnie zgłoszą ją do udziału w konkursie.

Wśród prac nadesłanych przez uczniów z całej Polski, praca w wykonaniu Anny Janik, Natalii Januszczak, Katarzyny Gudalewicz i Anety Maczyszyn znalazła się wśród pięciu najlepszych.

- Nadesłana przez szkołę praca, świadczy o wiedzy młodzieży na temat negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie człowieka i otaczające go środowisko, a także jest znakomitym przykładem wspaniałej, pełnej zaangażowania i oddania pracy nauczycielki - Pani Barbary Nawrockiej-Kantor, która zainspirowała swoich podopiecznych i zachęciła ich do działa - napisał w liście gratulacyjnym do dyrektor szkoły profesor Jan Lubański. - Gratulacje należą się przede wszystkim Twórcom projektu - Annie Janik, Natalii Januszczak, Katarzynie Gudalewicz i Anecie Maczyszyn oraz Opiekunce zespołu - mrg Barbarze Nawrockiej-Kantor - dodał na zakończenie profesor Lubański.

Najlepsze infografiki zostaną wykorzystane na plakacie promującym ideę kampanii „Czas na czyste powietrze”. Nadesłane prace będą także prezentowane podczas spotkań i konferencji organizowanych w ramach realizacji projektu. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom ogromnego sukcesu.

Współzawodnictwo zorganizowano w ramach projektu „Podejmowanie inicjatyw na rzecz profilaktyki chorób związanych z zanieczyszczaniem środowiska oraz zmian klimatu w zakresie punktu 2.1.12 sfinansowanego z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020”.

 

autor: B.N-K.


powiązane artykuły: