Ustrzyki Dolne
czwartek, 27 czerwca 2019

Koniec roku w polańskiej Szkole Podstawowej

Koniec roku w polańskiej Szkole Podstawowej

19 czerwca, jak we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce, zakończono roczną pracę również w Szkole Podstawowej w Polanie. Rok szkolny 2018/2019 był szczególny dla tej szkoły, ponieważ społeczność Polany uratowała ja od likwidacji.

Jak informują pracownicy polańskiej szkoły, w tym roku placówka przestała być szkołą salezjańską (księża Salezjanie byli organem prowadzącym przez 12 lat) a stała się szkołą odległą pod Stowarzyszenie Edukator z siedzibą w Łomży. Prowadzenia szkoły przez rok, która będąc już szkołą stowarzyszeniową i funkcjonuje na zupełnie nowych zasadach, podjął się Andrzej Majewski - nauczyciel historii, mający w swoim stażu również wieloletnie dyrektorowanie w polańskiej szkole.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła Msza Św. sprawowana przez ks. proboszcza – Stanisława Gołyźniaka. Podczas homilii podziękowano rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za wytężoną, roczną pracę a uczniom życzono udanych i bezpiecznych wakacji, aby nie zapominali o uczestnictwie we Mszach Św.

Po Eucharystii, nastąpiło rozdanie świadectw przez wychowawców poszczególnych klas, a najmłodszym z oddziału przedszkolnego wręczono dyplomy. Pamiętano również o wielkim wkładzie w prowadzeniu szkoły przez Radę Rodziców i wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają do Polany. Wszystkim zostały wręczone okazjonalne dyplomy z wyrazami podziękowania za pomoc szkole.

Panu Andrzejowi Majewskiemu podziękowano za roczną pracę, a słowa zachęty i otuchy usłyszała  Dominika Podstawska, która od nowego roku szkolnego przejmie funkcję dyrektora polańskiej szkoły. Jest to klasyczne przejęcie pałeczki przez nowe pokolenie, co bardzo cieszy i rodziców i grono pedagogiczne. Pani Dominika jest mieszkanką Polany, absolwentką miejscowej szkoły i wychowanką pana Andrzeja, przekazującego właśnie na jej ręce funkcję dyrektora.
Pani Dominice życzymy odwagi i wytrwałości.

fot. H. Myślińska

 

Koniec roku w polańskiej Szkole Podstawowej
Koniec roku w polańskiej Szkole Podstawowej
autor: HM