Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 17 czerwca 2019

Pierwsze sukcesy uczniów SP nr 2 NSS w programowaniu

Pierwsze sukcesy uczniów SP nr 2 NSS w programowaniu

W kończącym się roku szkolnym uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej Szkoły Podstawowej nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych, mieli po raz pierwszy szansę sprawdzić swoje umiejętności w konkursach programistycznych opartych o środowisko Baltie.

Baltie jest to doskonałe narzędzie do uczenia się podstaw jak i zaawansowanych elementów programowania komputerowego. Etapem sprawdzenia zdobytych umiejętności były organizowane z tego zakresu konkursy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych, robiąc pierwsze kroki w tym zakresie, w zakończonych już konkursach wypadli bardzo dobrze.

W organizowanym po raz pierwszy przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty Wojewódzkim Konkursie Tematycznym „Podkarpacki Baltie '2019” tytuły finalistów uzyskali: Marcin Bihun (klasa 8n), Jakub Iwanik (klasa 8a) oraz Eliza Skiba (klasa 8b).
Natomiast w „Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Baltie '2019” uczniowie: Eliza Skiba (klasa 8b) i Jakub Iwanik (klasa 8a) w finale konkursu uzyskali tytuły finalistów. Opiekunem uczniów był nauczyciel informatyki - Andrzej Rybski.

 

autor: oprac.paba
źródło: SP nr 2 NSS