Ustrzyki Dolne
czwartek, 21 lutego 2019

Ruszają zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny

Ruszają zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny<br/>fot. dolina-wiedzy.pl
fot. dolina-wiedzy.pl

Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, ogłasza nabór na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Zapisy online na semestr letni 2019 startują 25 lutego o godzinie 10.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego odbywają się w Rzeszowie oraz w Filiach w Mielcu, Ustrzykach Dolnych, Dębicy oraz Stalowej Woli. Na zajęcia w Ustrzykach Dolnych mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat mieszkający w gminie Ustrzyki Dolne oraz Olszanica. Wykłady odbywają się w jedną sobotę miesiąca. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Semestr letni to cztery spotkania, które będa sie odbywać w okresie od marca do czerwca, raz w miesiącu, zawsze w sobotę.  Wykłady, trwają godzinę i poruszane są na nich naukowe zagadnienia z wybranych dziedzin. W tym semestrze studenci DUT dowiedzą się skąd płynie prąd, poznają historię ognia i jego tajemnice, spróbują odkryć i poznać to czego nie widać oraz przekonają się, że świat z filmów science fiction, nie jest taki odległy jakby mogło się wydawać.

Rejestracja odbywa się wyłącznie elektronicznie poprzez Konto DUT postępując wg. instrukcji - REJESTRACJA W 4 KROKACH

Rejestracja na semestr letni 2019 będzie możliwa od 25 lutego od godz. 10.00 do 4 marca 2019 r. do godz. 23.59.59.

Przed rejestracją dziecka należy zapoznać się z Regulaminem DUT, warunkami rejestracji (poniżej) oraz planem zajęć dla poszczególnych miast.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Ustrzykach Dolnych: 1 grupa – uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Gminie Ustrzyki Dolne – 100 miejsc; oraz uczniowie z Gminy Olszanica 80 miejsc (osobna rekrutacja).

 

 

autor: oprac.paba
źródło: dolina-wiedzy.pl