Ustrzyki Dolne
wtorek, 12 marca 2019

Stypendia dla zdolnej młodzieży wręczone

Stypendia dla zdolnej młodzieży wręczone<br/>fot. UM Ustrzyki Dolne
fot. UM Ustrzyki Dolne

7 marca po raz kolejny zostały wręczone stypendia burmistrza. Tym razem wyróżniono dziewiętnastu najbardziej utalentowanych uczniów z gminy Ustrzyki Dolne.

Stypendia Burmistrza Ustrzyk Dolnych wręczane są uczniom z gminy Ustrzyki Dolne już od 2015 roku. Przyznawane są na podstawie oceny formalnej i merytorycznej przeprowadzanej przez Komisję Oświaty Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych. Otrzymują je osoby, które w szczególny sposób odznaczają się osiągnięciami sportowymi i naukowymi, reprezentując Miasto i Gminę Ustrzyki Dolne w środowisku ogólnopolskim i międzynarodowym.

- To zaszczyt móc wręczać wam te nagrody. Już teraz przynosicie chlubę naszemu miastu, i tylko czekać aż ponownie o was usłyszymy - mówił do młodzieży podczas wręczania stypendiów burmistrz Bartosz Romowicz.

Stypendia za osiągnięcia naukowe otrzymali: Remigiusz Wiktor Kunasz, Kinga Miszczak, Daria Weronika Prędki, Aniela Marosz, Przemysław Władysław Kaczmaryk, Adam Sygut.
Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali: Sabina Lizis, Luiza Motyka, Andżelika Szyszka, Gabriela Jagielska, Brian Osiadacz.
Nagrody za osiągnięcia sportowe otrzymali: Helena Karabanowska, Oliwia Buśko, Renata Prędki, Emilia Kwaśnik, Paulina Sidor, Kamila Kiedrowska, Kinga Polityńska, Oliwia Kądziołka.

 

autor: oprac.paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne


powiązane artykuły: