Ustrzyki Dolne
środa, 12 września 2018

Szkoła w Ustjanowej będzie mieć nowe pomoce dydaktyczne

Szkoła w Ustjanowej będzie mieć nowe pomoce dydaktyczne<br/>fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Ponad 38 tys. zł otrzyma gmina Ustrzyki Dolne z Ministerstwa Edukacji. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do przedmiotów przyrodniczych w Szkole Podstawowej w Ustjanowej Górnej.

- Nasz wniosek skierowany w czerwcu do Ministerstwa Edukacji Narodowej został rozpatrzony pozytywnie i otrzymamy 38 437 zł na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych - poinformował Zygmunt Krasowski, kierownik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych.

Wniosek, który w ministerstwie złożyła gmina, mógł być złożony tylko dla szkół podstawowych z klasami VII i VIII, które nie funkcjonowały w zespołach z gimnazjum i nie zostały przekształcone z gimnazjum. Jedyną szkołą na terenie naszej gminy, spełniającą to kryterium jest Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustjanowej Górnej.

- Nauczyciele już sporządzili spis pomocy do chemii obejmujący probówki, kolby i zestawy odczynników chemicznych. Zestaw biologiczny obejmuje mikroskop cyfrowy oraz zestaw preparatów mikroskopowych roślin i tkanek człowieka. Pomoce do fizyki to miernik uniwersalny wielkości elektrycznych, zestaw siłomierzy, termometr elektroniczny, zestaw podstawowych obwodów elektrycznych i elektroskop. Trudno też wyobrazić sobie nauczanie geografii bez map ściennych, atlasów i globusów i one też zostaną zakupione w ramach tej rezerwy – wylicza kierownik Krasowski.

 

autor: oprac.paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne