Ustrzyki Dolne
środa, 9 października 2019

Uczeń z Ropienki wyróżniony!

Uczeń z Ropienki wyróżniony!

Szymon Kopacz ze Szkoły Podstawowej w Ropience, zdobył II miejsce w wojewódzkim konkursie na etiudę filmową inspirowaną ideą akcji „Sprzątanie Świata” i jej hasłem „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy”. Szymon nakręcił film „Grzybobranie - Śmieciobranie” - gratulujemy!

Konkurs został zorganizowany przez Województwo Podkarpackie oraz Stowarzyszenie Ekoskop, które wraz z Fundacją Nasza Ziemia od lat namawia do udziału w akcji sprzątania Ziemi. - W tym roku, u nas, nie tylko o praktyczne czyny szło. Dla szczególnie utalentowanych ekologów, w ramach Akcji Sprzątanie Świata Podkarpacie 2019, Zarząd Województwa Podkarpackiego przy współpracy z „EKOSKOP” przygotował konkursy inspirowane tegorocznymi działaniami – informują organizatorzy.

4 października w auli Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego zjawiło się prawie 100 laureatów, wyróżnionych i uczestników konkursów oraz opiekunów i gości Gali Sprzątania Świata Podkarpacie 2019. Gospodarzem był Lesław Majkut Sekretarza Województwa i Dyrektor Departamentu Organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Witając uczestników podkreślał, że jego pokolenie przegapiło, co jest najważniejsze w ochronie środowiska. - Mamy kryzys klimatyczny, problemy z narastającym smogiem i zanikającą bioróżnorodność. Dobrze, że dzisiejsza młodzież wie na jakie problemy trzeba zawrócić uwagę i czego domagać się od rządzących - mówił.

Jednym z konkursów był konkurs wiedzy - w finale wystartowało 9 drużyn, a zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek z Rzeszowa. Natomiast najlepsze haiku napisał Łukasz Poplewski (Szakuł) ze Szkoły Podstawowej w Krasnem. Najlepszą bajkę odpadową napisała Aurelia Modras (Panna Złota) ze Szkoły Podstawowej w Pruchniku, a w konkursie na etiudę filmową nie przyznano pierwszego miejsca, tylko dwa drugie. I w tej kategorii wśród nagrodzonych znalazł się właśnie Szymon Kopacz (Saymoon) ze Szkoły Podstawowej w Ropience, kolejne II miejsce przypadło Amelie, a III zajął Gwoździk TV.

Film „Grzybobranie - Śmieciobranie”fot. SP Ropienka

 

Uczeń z Ropienki wyróżniony!
Uczeń z Ropienki wyróżniony!
autor: oprac. paba
źródło: ekoskop.rzeszow.pl