Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 25 lutego 2019

Uczyli się o żubrach

Uczyli się o żubrach

W trakcie ferii zimowych dzieci przebywające na półkoloniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach miały okazję wziąć udział w zajęciach z edukacji przyrodniczo-leśnej.

Zajęcia zostały przygotowane przez pracownika Nadleśnictwa Lutowiska. Przeprowadzone były w formie gry, podczas której dzieci mogły poznać zagadnienia związane z biologią i środowiskiem życia żubra europejskiego. Zadaniem dzieci było rozwiązanie zagadek. Za poprawne odpowiedzi otrzymywało się symbole związane z żubrem np. jego trop czy róg. Wiedza zdobyta przy rozwiązywaniu zadań została później wykorzystana przy uzupełnianiu karty z pytaniami, które dotyczyły bieszczadzkich żubrów.

Poza zwykłymi zagadkami polegającymi np. na przeczytaniu zadania w lustrzanym odbiciu, każdy mógł spróbować swoich sił w rozszyfrowywaniu wiadomości zakodowanej alfabetem Morse’a czy systemem cyfrowym.

Korzystając z okazji wszyscy wspólnie spróbowali swoich sił w składaniu „żubrowych puzzli”, które powstały w ramach „Kompleksowego Projektu Ochrony Żubra przez Lasy Państwowe”, a które nadleśnictwo otrzymało od Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.

Fot. Marta Ziemniewicz

 

Uczyli się o żubrach
Uczyli się o żubrach
autor: MZ