Ustrzyki Dolne
czwartek, 3 grudnia 2015

Ustrzycka „Dwójka” znów nagrodzona!

Ustrzycka „Dwójka” znów nagrodzona!<br/>fot. Archiwum ZSP nr 2 w Ustrzykach Dolnych
fot. Archiwum ZSP nr 2 w Ustrzykach Dolnych

Po raz kolejny Ustrzycka „Dwójka” została wyróżniona w konkursie Solidarna Szkoła, zorganizowanym przez Fundację Świętego Mikołaja. Dzięki staraniom szkoły stypendia otrzymało trzynastu uczniów, co zostało docenione i nagrodzone przez fundację.

Podczas uroczystej gali 1 grudnia, pod honorowym patronatem małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy w Pałacu w Wilanowie wręczono nagrody w ramach czwartej edycji konkursu „Solidarna Szkoła”. Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła szkoły najaktywniej zaangażowane w zbiórki pieniędzy na stypendia dla zdolnych i aktywnych uczniów z niezamożnych rodzin. Placówki, które zgromadziły najwięcej środków na swoich subkontach stypendialnych, zostały uhonorowane tytułem „Solidarna Szkoła 2015” oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. W uroczystym podsumowaniu konkursu uczestniczyli: wicedyrektor szkoły Barbara Sałosz, koordynator programu Józef Tomczak, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ustrzyckiej „Dwójki” Anna Buczek oraz uczennica szkoły Zuzanna Konik.

Program Stypendia św. Mikołaja ma za zadanie zbiórkę pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych (powyżej 4 klasy), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do tej pory przyznano 1127 stypendiów, wynoszących łącznie ponad 2,1 mln zł.

Zwyczajem ZSP nr 2 w Ustrzykach Dolnych jest angażowanie uczniów do działań na rzecz szkoły, środowiska czy rówieśników. Konsekwencją tych działań jest duże zainteresowanie różnego rodzaju akcjami charytatywnymi, które pomagają ludziom chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji czy wybitnie uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin pragnącej rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

W roku 2015 w konkursie „Solidarna Szkoła" w kategorii szkoły podstawowe i gimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców Szkoła Podstawowa nr 2 Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych uzyskała „wyróżnienie”. Ponadto nagrodzeni otrzymali tytuł „Solidarnej szkoły 2015", a także nagrody: czeki gotówkowe oraz bilety ufundowane przez placówki kulturalne: Kopalnię Soli w Wieliczce, Kopalnię Soli w Bochni, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Ziemi Przemyskiej, Muzeum Lotnictwa w Krakowie i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i Muzeum Zamku w Łańcucie. Ponadto podczas gali konkursu obecni usłyszeli wspaniale wykonane kolędy w wykonaniu zespołu „Pectus”.

Dzięki owocnej współpracy z fundacją w obecnym roku szkolnym stypendia otrzymało trzynaścioro uczniów.
Stypendyści Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY to: Jagoda Dworak, Aleksandra Frankowska, Zuzanna Konik, Dawid Kozdrowski.
Stypendyści Programu „Stypendia św. Mikołaja” ze szkoły podstawowej to: Jagoda Chojnacka, Andrzej Kozdrowski, Jakub Madej, Eleni Pagkratiou, Dominik Tomczak i z gimnazjum: Łucja Koszczka, Daniel Kozdrowski, Zuzanna Młynarczyk, Adrianna Płoszyńska.

Wyrażamy ogromną wdzięczność za zrozumienie i dziękujemy wszystkim, którzy pomagają otwierać przed uczniami z niezamożnych rodzin szerokie perspektywy rozwoju intelektualnego, artystycznego i społecznego. Gratulujemy szkołom wyróżnionym w konkursie.

autor: Barbara Sałosz


powiązane artykuły: