Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 12 lutego 2018

Ustrzyckie liceum "otworzyło drzwi"!

Ustrzyckie liceum "otworzyło drzwi"!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Od dziś, przez cały tydzień w Liceum Ogólnokształcącym w Ustrzykach Dolnych trwają „Drzwi Otwarte”. Młodzież z bieszczadzkich gimnazjów będzie się zapoznawać z ofertą edukacyjną szkoły.

Zapraszamy wszystkich uczniów klasy trzeciej gimnazjów bieszczadzkich do odwiedzenia Liceum Ogólnokształcącego w Ustrzykach Dolnych, w dniach od 12 lutego do 16 lutego. Podczas spotkań uczniowie i nauczyciele zaprezentują szkołę oraz ofertę edukacyjną na rok 2018.

Warto przypomnieć, że ustrzycki ogólniak ma zupełnie nowy profil – informatyczny, oraz profile: politechniczny, humanistyczny, medyczno-przyrodniczy i ekonomiczny. W każdym z profilu jeden przedmiot jest do wyboru, razem 9 kierunków kształcenia i dwie specjalności.

Rozszerzenie edukacji z wybranych przedmiotów rozpoczyna się w klasie pierwszej (język polski, matematyka, informatyka) lub drugiej (pozostałe przedmioty). Oddziały klasy pierwszej są formowane na podstawie wyboru profilu kształcenia, dokonanego przez kandydata z listy zaproponowanej przez szkołę. Każdy profil kształcenia jest wsparty dodatkowymi atrakcyjnymi zajęciami, wycieczkami i projektami edukacyjnymi. Profile wzmacniane są również przedmiotami uzupełniającymi.

Uczniowie mają możliwość zmiany kierunku kształcenia w czasie trwania edukacji licealnej.

Corocznie szkoła przygotowuje szeroki wachlarz zajęć poza­lekcyjnych. Rodzaj i charakter zajęć jest dostosowany do potrzeb zgłaszanych przez uczniów. Systematycznie prowadzone są zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry zespołowe, aerobik, plastyczne, twórczo-artystyczne, historii sztuki. Organizowane są także kółka przedmiotowe np.: informatyczne, biologiczne, matematyczne, historyczne. W ramach zajęć pozalekcyjnych szkoła corocznie organizuje różne imprezy kulturalne i artystyczne (spektakle, wieczorki poezji, koncerty, wystawy), które często są oparte na twórczości licealistów. Systematycznie organizowane są Licealne Dni Kultury, podczas których młodzież prezentuje swoje prace w zakresie plastyki, fotografii, muzyki, występów wokalnych, teatralnych, prac literackich i innych.

Więcej na rekrutacja.loustrzyki.edu.pl/

 

Ustrzyckie liceum "otworzyło drzwi"!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
autor: oprac.paba
źródło: rekrutacja.loustrzyki.edu.pl/