Ustrzyki Dolne
wtorek, 10 lipca 2018

W Myczkowcach była świetna zabawa

W Myczkowcach była świetna zabawa

Dzieci przebywające na kolonii w ośrodku Caritas w Myczkowcach, miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Nauczyły się udzielać pierwszej pomocy oraz poznały pracę strażaków.

W Myczkowcach w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas Diecezji Rzeszowskiej, trwają coroczne kolonie letnie. Oprócz typowo rekreacyjnych zajęć, przebywające na wypoczynku dzieci i młodzież, ma możliwość zapoznać się m.in. z tym jak należy udzielać pierwszej pomocy.

Warsztaty organizowane w Ośrodku Caritasu stawiają na edukację, a szczególnie na bezpieczeństwo i zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci i młodzież zawsze z ogromnym zainteresowaniem uczestniczą w zajęciach. Zajęcia od trzech lat organizowane są przez przedstawicieli ZUS.

W tegorocznych zajęciach uczestniczyło 130 kolonistów. Specjalnie dla nich przygotowano warsztaty plastyczne i konkursy z nagrodami. Dzięki temu dzieci łatwiej przyswajały i wykazywały się wiedzą.

Kolejną, mobilizującą dzieci do działania formą przekazu były zabawy integracyjne, w tym rywalizacja zespołowa, która pozostawiałauczestnikom radosne wspomnienia i wiedzę. Ta wiedza, według organizatorów w przyszłości będzie kojarzona z łatwym dostępem i zaufaniem do policji, strażaków, pogotowia ratunkowego...

Partnerem przedsięwzięcia jest m.in. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Inspekcja Transportu Drogowego, Policja, Straż Pożarna i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.”
 

FOT. ZUS

 

W Myczkowcach była świetna zabawa
W Myczkowcach była świetna zabawa
W Myczkowcach była świetna zabawa
autor: oprac.paba
źródło: ZUS