Ustrzyki Dolne
środa, 9 października 2019

Wolontariusz – a co to?

Wolontariusz – a co to?

Fundacja Przystanek Bieszczady prowadzona przez Jolantę i Piotra Kochanowiczów zorganizowała warsztaty dla uczniów klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

7 i 8 października w siedzibie Fundacji Przystanek Bieszczady zostały zorganizowane warsztaty pod tytułem „ Uczymy się o ekonomii społecznej przy grillu – Pogadanka o wolontariacie”.
Warsztaty były prowadzone przez Lucynę Sobańską pracownika Fundacji Bieszczadzkiej. Dzieci dowiedziały się kto to jest wolontariusz, jak ważna jest jego praca i o tym, że nawet w tak młodym wieku sami także mogą być wolontariuszami.

Dzieci wykonały prace plastyczne pod tytułem „Pomagam innym”, dzięki którym okazało się że nawet pomoc babci czy mamie w pracach domowych może być formą wolontariatu.
Gospodarze Fundacji Przystanek Bieszczady wspaniale ugościli młodych wolontariuszy. Był grill z pyszną kiełbaską, ciepła herbatka oraz słodycze. Uśmiechy na twarzach dzieci pokazują jak wspaniale można łączyć naukę i przyjemność.

To bardzo ważne by już od małego uczyć dzieci czym jest wolontariat i jak wiele korzyści płynie z niego dla wszystkich.

Fundacja Przystanek Bieszczady organizowała warsztaty w ramach Programu Grantowego w projekcie „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej”.

FOT. PAULINA KOZŁOWSKA

 

Wolontariusz – a co to?
Wolontariusz – a co to?
autor: PK