Ustrzyki Dolne
Drzewa zasadzone!

Drzewa zasadzone!

W Ustrzykach Dolnych odbyła się akcja sadzenia 100 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości 1918-2018. W akcji wzięli udział uczniowie z SP nr 2 NSS, mieszkańcy miasta oraz samorządowcy.

100 drzew miododajnych - lipy i akacje, trafiło do Ustrzyk Dolnych od samorządu województwa podkarpackiego. Drzewka zostały zasadzone na skwerku za basenem Delfin, obok powstającego tam nowego placu zabaw.

- W przyszłości pod drzewami postawimy też ławeczki, bo zależy nam na tym, by osiedle było zielone - mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. - Chcemy aby na osiedlu powstało więcej miejsc rekreacji, dlatego oprócz placu zabaw, który jest obecnie realizowany, powstanie osiedlowy park przy ul. Łukasiewicza koło nowych bloków. Mam nadzieję, że wraz z nowym placem zabaw, będzie to wspaniałe miejsce wypoczynku dla mieszkańców miasta.

W akcji sadzenia drzew wzięli udział mieszkańcy Ustrzyk Dolnych, samorządowcy oraz uczniowie kl. VII b z SP nr 2 NSS wraz z opiekunką Justyną Ochman-Kuźmicz.

Drzewa miododajne zasadzone zostały przez samorząd Województwa Podkarpackiego we współpracy z gminą Ustrzyki Dolne dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

FOT. ZDZISŁAW MOŁODYŃSKI

 

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: