Ustrzyki Dolne
Przedszkolaki uczyły się pierwszej pomocy

Przedszkolaki uczyły się pierwszej pomocy


W Przedszkolu nr 1 w Ustrzykach Dolnych odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła Kamila Gosztyła – ratownik medyczny.
Pani Kamila powiedziała przedszkolakom, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, sprawdziła ich wiedzę nt. numerów alarmowych, a także w humorystyczny sposób pokazała wykorzystanie poszczególnych elementów apteczki i rzeczy niebezpiecznych do użytku dla dzieci.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Nauczyły się też podstawowych numerów alarmowych oraz jak wykonywać masaż serca i układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Oczywiście szkolenie nie zrobi z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.
Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a pani Kamila sprawiła, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach.
 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...