Ustrzyki Dolne
Spacer z Inicjatywą Dzikie Karpaty

Spacer z Inicjatywą Dzikie Karpaty

W miniony weekend aktywiści z Inicjatywy Dzikie Karpaty odbyli spacer edukacyjny po Pogórzu Przemyskim i Bieszczadach. Zainteresowane osoby mogły wziąć udział w spacerze ornitologicznym, nauce tropienia wilka oraz w wykładach edukacyjnych.

Aktywiści z Inicjatywy Dzikie Karpaty na akcję „PTAKI WILKI LAS - weekend w Puszczy Karpackiej” zaprosili wszystkich, których interesuje przyroda naszego regionu.

Weekend zaczął się od spaceru ornitologicznego z Przemysławem Kunyszem, prezesem Przemyskiego Towarzystwa Ornitologicznego, który od ponad 30 lat zajmuje się ornitologią i organizacją lokalnych wypraw ornitologicznych w Bieszczady i na Pogórze Karpackie.

W niedzielę, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Stuposianach, można było wysłuchać wykładu prof. Jerzego Szwagrzyka „Las naturalny a las gospodarczy - na czym polegają różnice”. Profesor odwiedził również obóz aktywistów z Inicjatywy Dzikie Karpaty w Chmielu.

Kolejnym punktem był spacer z Zenonem Wojtasem, który w terenie wyjaśniał - jak można „zaprzyjaźnić” się z wilkiem oraz uczył tropienia zwierząt. Ważną częścią spaceru była też nauka słuchania i obserwowania lasu.

FOT. MAŁGORZATA KLEMENS

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...