Ustrzyki Dolne
Święto Ciasta w Łobozewie

Święto Ciasta w Łobozewie

Kolejne Święto Ciasta w Łobozewie było okazją do dobrej zabawy oraz spróbowania wypieków jakie  robią bieszczadzkie gospodynie. - W tym roku padł chyba rekord, było ponad 60 placków – cieszy się Zbigniew Sobas, sołtys Łobozewa Górnego.

Święto Ciasta w Łobozewie skupiło we wspólnym działaniu oba sołectwa Łobozew Dolny i Górny. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łobozewie przygotowały przepyszne wypieki, a w tym roku wspomagane były przez mieszkanki sąsiednich sołectw, a nawet gospodynie z Ustrzyk Dolnych.

- Okazało się, że ludzie przyjeżdżali do nas ze swoimi wypiekami – cieszy się sołtys Zbigniew Sobas i dodaje, że w tym roku impreza cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem, bo druhowie z OPS Łobozew, którzy zabezpieczali imprezę, na wiejskich parkingach naliczyli ponad 350 samochodów. - Było na pewno ponad 500 osób i turyści i mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne.

Organizatorzy jak zwykle zadbali o najmłodszych, którym ustawiono popularne dmuchańce oraz o dorosłych, dla których przygotowano kilka konkursów, w tym jedzenie ciasta na czas. - Ale żeby nie było łatwo, placki zostały posypane kwaskiem cytrynowym. Zwyciężył, tak jak w zeszłym roku, Janusz Zubilewicz – opowiada sołtys. - Dodatkowo każdy z najmłodszych uczestników zabawy dostał słodki upominek ufundowany przez gminę ustrzyki Dolne oraz gadżety z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

W trakcie imprezy odbyły się koncerty zespołów ludowych oraz pokaz sitodruku. - Pokroiliśmy też tort, który został rozdany zgromadzonym gościom przez pana burmistrza i panią wiceburistrz. Dodatkowo zjawił się też pan starosta, przewodniczący Rady Miejskiej oraz przewodniczący Rady Powiatu, również z ciastem – dodaje sołtys.

Święto Ciasta w Łobozewie zakończyło się grubo po północy „Wieczorem pod gwiazdami”.

Organizatorzy: Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Gmina Ustrzyki Dolne, Sołtysi i Rady Sołeckie w Łobozewie, Stowarzyszenie Aktywni dla Bieszczad, OSP Łobozew, KGW Łobozew, Ustrzycki Dom Kultury.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI/ MAGDALENA KUZAR

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...