Ustrzyki Dolne
W Lesku już świątecznie

W Lesku już świątecznie

W Lesku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Choć wystawców jest mniej, to mieszkańcy gminy chcąc poczuć świąteczny klimat wybrali się na zakupy – wszystko oczywiście odbywa się w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Już po raz trzeci miasto Lesko zorganizowało Jarmark Bożonarodzeniowy, tym razem z przyczyn oczywistych nie było oficjalnego otwarcia i imprez towarzyszących jarmarkowi, jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócili się z apelem do mieszkańców Bieszczad, aby nabywając produkty od bieszczadzkich rękodzielników czy kupców, chociaż w tej formie wesprzeć ich w niezwykle trudnym czasie pandemii.

Apel władz miasta nie pozostał bez echa i Leszczanie gromadnie przybyli na jarmark w celu wzbogacenia swych świątecznych stołów. Bożonarodzeniowy Jarmark w Lesku będzie trwał dwa dni czyli od piątku do soboty z tą różnicą, że w sobotę zakończy się tuż przed zmrokiem o godzinie 15, natomiast w piątek potrwa od godziny 10 do 16.

- Brawo dla Leska - mówi Tomasz z Polańczyka. - Z pewnością można dziś w Lesku poczuć klimat świąt, oferta sprzedawców jak na warunki pandemii jest okazała. Podczas zakupów słychać kolędy,  z każdym kwadransem coraz więcej kupujących, spacerując po leskim rynku można dziś zapomnieć choć na chwilę, o tym bardzo trudnym czasie nieodległej kwarantanny narodowej.

Wystawców było niestety mniej niż na poprzednich jarmarkach, ale miejmy nadzieję że przyszłym roku jarmark wróci do swej pierwotnej formy znanej mieszkańcom jako wydarzenie towarzyszące na stałe obchodom świąt Bożego Narodzenia.

tekst i fot. Remigiusz Ogonowski

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...