Ustrzyki Dolne
piątek, 8 lutego 2019

Bieszczady pobiegną „Tropem Wilczym”

Bieszczady pobiegną „Tropem Wilczym”<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Już 3 marca, w Bieszczadach odbędą się biegi poświęcone pamięci „żołnierzy wyklętych”. Biegi organizuje powiat bieszczadzki oraz wieś Polana. Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Już 3 marca mieszkańcy Bieszczad przyłączą się do organizowanego od siedmiu lat w Polsce biegu poświęconego „żołnierzom wyklętym” „Wilczym Tropem”.

Pierwszy z biegów organizuje wieś Polana w gminie Czarna. Tutaj bieg odbywać się będzie na trzech dystansach: 300 m tzw. Bieg Tropem Wilczka dla najmłodszych (3 - 6 lat), od świetlicy do cerkwi i z powrotem. 1963 m - od świetlicy, drogą na tzw. Zastawy, do domu pana Zatwarnickiego i z powrotem, ten dystans nawiązuje do roku 1963, w którym zginął ostatni Niezłomny - Józef Franczak. 3,5 km – od świetlicy, drogą na tzw. Zastawy, do drogi asfaltowej w Polanie i z powrotem.

Na pierwszym dystansie bieg odbywać się będzie w 1 kategorii: przedszkolaki, na drugim w 3 kategoriach: dzieci i młodzież szkoły podstawowej, dorośli, bieg rodzinny, a na trzecim pobiegną dorośli.
Zgłoszenia uczestnictwa w biegu, z podaniem dystansu i kategorii, prosimy kierować do organizatorów po nr. tel. 502-341-699 lub 724-484-402 do 26.02.2019 lub wpisać się na kartach zgłoszeń dostępnych w szkole i w sklepie w Polanie.

Po biegu organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do świetlicy wiejskiej w Polanie na kawę, herbatę, ciastko oraz wojskową grochówkę.
Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Polanie

Drugi Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym” organizuje powiat bieszczadzki i tak jak w Polanie jest to druga edycja tego ogólnopolskiego biegu. Zapraszamy do zgłaszania się wszystkich, bez względu na wiek czy doświadczenie biegowe. Zapisy TUTAJ.

UWAGA! Liczba uczestników ograniczona! Limit miejsc - 220.

Trasa biegu na filmie Krzysztofa Lachowskiego

 


Oficjalne rozpoczęcie biegu nastąpi o 11.30, rejestracja uczestników rozpocznie się o 9.00. Tak jak w roku ubiegłym, uczestnicy mogą wybrać jeden z trzech dystansów: 1963m - bieg rodzinny, 2,5 km - nordic walking, 3,8 km - bieg.
Po biegu na uczestników będzie czekać gorący posiłek oraz kawa i herbata, przygotowane przez nauczycieli i uczniów z Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych.

W dzień biegu droga na trasie biegu będzie NIECZYNNA dla ruchu pojazdów w godzinach 11.00-13.30.

W ramach uroczystości organizatorzy zapraszają także na koncert zespołu Contra Mundum z programem zatytułowanym „Cześć i chwała bohaterom”, również 3 marca o godz. 16.00 w Ustrzyckim Domu Kultury. Koncert będzie zwieńczeniem obchodów święta „żołnierzy wyklętych”, obchodzonego 1 marca, oraz artystycznym podsumowaniem wydarzenia.

Organizatorzy lokalni: Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych - organizator główny, Ustrzycki Klub Biegacza przy MKS „Halicz”, „Inkubator Zawodowców” Stowarzyszenie przy Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ustrzykach Dolnych.
Wszyscy, którzy chcą się zaangażować i wspomóc organizatorów wydarzenia, mogą się kontaktować z organizatorem pod numerem 134712514 lub pod adresem promocja@bieszczadzki.pl

 

Bieszczady pobiegną „Tropem Wilczym”
autor: oprac.paba