Ustrzyki Dolne
czwartek, 9 listopada 2017

Festiwal STACHURA 2017. Koncert WIELKI TESTAMENT.

Festiwal STACHURA 2017. Koncert WIELKI TESTAMENT.<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Piotr Bukartyk i katalońska artystka Rusó Sala będą gwiazdami tegorocznej edycji „Stachuriady”. Impreza jak zwykle odbędzie się w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem.

Festiwal STACHURA to projekt artystyczny poświęcony twórczości Edwarda Stachury, a także promocji młodych, utalentowanych wokalistów, którzy pod okiem profesjonalnych, doświadczonych muzyków, reżysera i trenerki wokalnej uczą się interpretacji, muzycznej wrażliwości i nabywają doświadczenia scenicznego.
Festiwal rozpoczyna się co roku od kilkudniowych zajęć warsztatowych pod nazwą „Warsztat poezji czynnej im. Edwarda Stachury”. Tam powstają ostateczne aranżacje i interpretacje piosenek do słów Edwarda Stachury, skomponowanych specjalnie na ten festiwal, które składają się później na muzyczny spektakl poetycki, prezentowany w kilku miastach.

Kompozytorem piosenek jest od początku Roman Kołakowski szef artystyczny tego projektu, a za muzyczny kształt utworów odpowiada Adam Skrzypek, kierownik muzyczny Teatru Capitol we Wrocławiu.

Pierwszy koncert tegorocznej edycji Festiwalu, przypadającej w 80. rocznicę urodzin poety, nosi tytuł WIELKI TESTAMENT. Odbędzie się Wilczej Jamie, w Smolniku nad Sanem, 25 listopada o godzinie. 19.00.

W koncercie wystąpią:
Uczestnicy VI Warsztatu Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury – z Polski z zagranicy.
Goście specjalni: Piotr Bukartyk, Rusó Sala – artystka z Katalonii.
Wykonawcom towarzyszy zespół muzyczny w składzie: Maciej Mazurek – gitary, Grzegorz Rdzak – instrumenty klawiszowe, Adam Skrzypek – gitara basowa, kontrabas, Sebastian Skrzypek – perkusja, instrumenty perkusyjne
Impreza odbędzie się 25 listopada 2017 r., w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem. Godzina 19.00.
WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAM
Y

autor: Organizatorzy


powiązane artykuły: