Ustrzyki Dolne
środa, 3 lipca 2019

Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze – Arłamów 2019

Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze – Arłamów 2019<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Gmina Ustrzyki Dolne zaprasza wszystkie drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, do udziału w zawodach sportowo-pożarniczych, które w tym roku odbędą się w Arłamowie. Takie zawody to świetna zabawa dla całych rodzin, więc liczymy na liczną obecność kibiców.

6 lipca o godz. 13:00 w Arłamowie odbędą się zawody sportowo-pożarnicze. Jest to forma intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Dodatkowo to świetna okazja do wzajemnej rywalizacji i dobrej zabawy.
Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności: mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

Zgodnie z regulaminem zawody na wszystkich szczeblach rozgrywane są w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

Zawody sportowo - pożarnicze organizowane są i przeprowadzane w oparciu o „regulamin zawodów sportowo - pożarniczych ochotniczych straży pożarnych” nr OSP-1/2011.

Zawody odbędą się na stadionie przy polu golfowym – zapraszamy!!

 

autor: oprac.paba