Ustrzyki Dolne
czwartek, 27 lipca 2017

ROZSYPANIEC zagra po raz ósmy

ROZSYPANIEC zagra po raz ósmy<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

W tym roku ósma edycja Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „Rozsypaniec” odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia, w gościnnych progach Karczmy „Skup Runa Leśnego” w Dołżycy oraz Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej.

Spotkania twórców i rękodzielników pełne warsztatów i opowieści o swojej pasji tworzenia. Pojawią się stoiska z wyrobami ceramicznymi, szklanymi, odzieżą ręcznie malowaną, biżuterią karpacką, rzeźbą. Nie zabraknie także produktów kuchni regionalnej. Partnerem Targów Rękodzieła Artystycznego jest w tym roku województwo podkarpackie.

Spotkania autorskie to doskonała okazja do poznania autora, rozmowy i zdobycia autografu. W tym roku gratką dla czytelników będą spotkania zapowiadające nowości wydawnicze Wydawnictwa Libra. Spotkaniom ze pisarzem Stanisławem Krycińskim i fotografem przyrody Mateuszem Matysiakiem, towarzyszyć będą wystawy fotograficzne oraz pokazy multimedialne.

Tradycyjnie w Bieszczadach o swojej nowej powieści o dawnym Krakowie opowie Adam Ziemianin, a Monika Małgorzata Lis zabierze nas na koniec świata, ten bieszczadzki oczywiście.

Spotkania z muzyką i nie tylko
Na festiwalu zagrają w tym roku artyści, którzy w Bieszczady przyjeżdżają, z sentymentem wracają bądź po prostu tutaj mieszkają: Piotr Rogala, Arek Zawiliński, Żmije, U Studni, Nad Porami Roku, Marcin Styczeń, Czarny Nosal, Drabina Jakuba Trio, Sklep z Ptasimi Piórami, Latający Dywan.

ROZSYPANIEC zaprasza szczególnie rodziny z dziećmi. Dla tych najmłodszych i starszych przygotujemy strefę działań artystycznych, zajęcia warsztatowe. Strefa „ROZczytaj to” to przygotowane miejsce z książkami, bajkami i innymi przyjemnymi opowieściami.

Wydawnictwo Libra zaznajomi nas z książkami z Bieszczadami w tle.
Dla chcących spędzić z nami te sierpniowe dni i noce mamy także ognisko i dobrą pogodę.
Szczegóły na stronie internetowej http://www.mojebieszczady.org

Organizatorzy dla czytelników Gazety Bieszczadzkiej przygotowali trzy wejściówki na koncerty. W przyszłym tygodniu ogłosimy konkurs!!
 

 

ROZSYPANIEC zagra po raz ósmy<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
autor: Marta Gryczon, Stowarzyszenie Miłośników Bieszczad „Moje Bieszczady”