Ustrzyki Dolne
piątek, 14 września 2018

Startuje Rajd Stulecia

Startuje Rajd Stulecia<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Serdecznie zapraszamy na obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 250-lecia zawiązania konfederacji barskiej. W ramach obchodów, na 23 września, zaplanowano Start Rajdu Stulecia.

Strat Rajdu Stulecia rozpocznie sie o godz. 8 rano w trzech miejscach: obok Urzędu Gminy w Czarnej, świetlicy wiejskiej w Bandrowie Narodowym oraz z Ustjanowej (Holica na Żukowie - wyjazd spod Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne o godz. 7:30).
Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod adresem promocja@bieszczadzki.pl oraz nr tel. 013-471-25-14.

Zakończenie rajdu zaplanowano na godz. 12:30. O godz. 13:30 odbędzie się Msza Święta pod Połoninami celebrowana przez Proboszcza Parafii Czarna. Następnie Bogdan Augustyn wygłosi referat „Bieszczady u progu niepodległości”.

W trakcie uroczystości nastąpi odsłonięcie obelisku upamiętniającego 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz krzyża upamiętniającego 250-lecie Zawiązania Konfederacji Barskiej.

Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 250-lecia zawiązania konfederacji barskiej odbędą się pod honorowym patronatem marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

 

autor: oprac.paba