Ustrzyki Dolne
czwartek, 22 sierpnia 2019

Tropem Wilka i rowerów kilka – nasz patronat.

Tropem Wilka i rowerów kilka – nasz patronat.<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

160 osób zarejestrowało się w tegorocznej edycji wyścigu rowerowego po trasach Nadleśnictwa Baligród i Cisna - Tropem wilka i rowerów kilka. Organizatorzy obiecują dobrą zabawę nie tylko dla rowerzystów, ale też i rodzinny piknik dla kibiców.

Już w najbliższy weekend 24 sierpnia odbędzie się VI edycja zawodów rowerowych „Tropem Wilka i rowerów kilka”. Organizatorem zawodów jest jak co roku Nadleśnictwo Baligród oraz Nadleśnictwo Cisna. Tym razem leśnicy zapraszają na dobrze znaną z poprzednich edycji trasę w Smereku, przy Oczku Wodnym.

- Kiedy ogłaszaliśmy pierwszą edycję tej imprezy i przyjechało ok. 40 rowerzystów nawet nie pomyśleliśmy, że za kilka lat ustalony przez nas limit 150 uczestników będzie bez problemów się wypełniał – mówi Mateusz Świerczński z Nadleśnictwa Cisna. - Wszystkim uczestnikom przypadła do gustu formuła imprezy, czyli piknik rodzinny z rowerami w tle. To właśnie postawienie na dobrą zabawę, łatwość tras po których jeżdżą uczestnicy, specjalny wyścig dla przedszkolaków, gdzie nawet nie trzeba umieć jeździć na zwykłym rowerze (wystarczy rowerek biegowy) oraz takie same medale dla wszystkich uczestników sprawiają, że zawody przyciągają całe rodziny.

Zawody zostały na kategorie wiekowe i udział w nich mogą wziąć dzieci oraz dorośli – uwzględniono też podział płci. Najkrótsza trasa zaplanowana została na dystansie 0,4 km, średnia dla juniorów na 3 km dystansie, a najdłuższa na ok. 10 km.

Biuro zawodów znajdować się będzie przy wiacie turystycznej„Przy Oczku Wodnym”. Wydawanie numerów odbywa się w biurze zawodów. Obsługa zawodów będzie ubrana w kamizelki odblaskowe.

Program:
godz. 9.30 - 10.50 - wydawanie numerów startowych, weryfikacja kart, wydawanie pakietów startowych.
godz. 11.00 - uroczyste powitanie uczestników i zaproszonych gości
godz. 11.15 - rozpoczęcie wyścigu najmłodszej kategorii - kat. 1
godz. 11.30 - rozpoczęcie wyścigu w kategorii 2-4
godz. 12.00 - rozpoczęcie wyścigu w kategorii 5 i 6
od godz. 12.00 -wydawanie posiłków przy wiacie edukacyjnej
godz. 14.00 - ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców
godz. 14.30 - losowanie nagród niespodzianek
godz 15.00 - oficjalne zakończenie zawodów

Wszelkich informacji na temat zawodów udzielają:
Ewa Wydrzyńska-Scelina –telefon 795416 074; e-mail:ewa.wydrzynska@krosno.lasy.gov.p
Mateusz Świerczyński - telefon: 539 936 705; e-mail: mateusz.swierczynski@krosno.lasy.gov.pl

 

autor: oprac. paba
źródło: www.cisna.krosno.lasy.gov.pl