Ustrzyki Dolne
wtorek, 20 lutego 2018

Ustrzyki Dolne. Dzień Kobiet z dużą dawką czarnego humoru!

Ustrzyki Dolne. Dzień Kobiet z dużą dawką czarnego humoru!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Tegoroczna impreza z okazji Dnia Kobiet odbędzie się już w najbliższą sobotę w ustrzyckim Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy, bo organizatorzy zaplanowali spektakl, który wszędzie zbierał gromkie brawa – „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”!

Stowarzyszenie Bieszczadzka Przestrzeń Kulturowa oraz Stowarzyszenie „Aktywni dla Bieszczad” zapraszają na Dzień Kobiet 2018 „Trochę z Marsa, trochę z Wenus”. Impreza odbędzie się w Ustrzyckim Domu kultury już 24 lutego o godz. 16:30.

W programie:
- Spektakl teatralny „Mąż zmarł, ale juz mu lepiej” - Amatorski Teatr „Święty Spokój”
- Plebiscyt „Kobieta Aktywna 2017”
- Konkurs literacki na fraszkę o kobiecie
- Porady kosmetyczne i dietetyczne
- Wystawa rękodzieła
- Poczęstunek

Współorganizatorami są: Gmina Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury

Mąż zmarł, ale już mu lepiej
Autor: Izabela Degórska
Gatunek: Czarna komedia
Prawdziwe życie zaczyna się po śmierci. Leon Stachurski, emerytowany fizyk, od dawna tylko przeszkadzał żonie. Nauczona doświadczeniem sąsiadki podsuwa mu jabłecznik i, zgodnie z planem, rano znajduje w łóżku sztywne ciało. Na nic jednak toczek z woalką i szybko wydany akt zgonu - zmarły odzyskuje oddech na rękach grabarza. Prawdziwa tragifarsa rozegra się w szpitalu, do którego zjeżdżają się dziennikarze z gazety, radia i telewizji, aby przekazać światu wieść o zmartwychwstałym Leonie. Izabela Degórska - sama z zawodu dziennikarka - ironicznie przedstawia świat mediów, nieustannie szukających sensacji. Zderza oczekiwania mieszkańców małego miasteczka, którzy pragną zaistnieć przed kamerą telewizyjną, z brutalnością reporterów, dowolnie wykorzystujących i interpretujących ich wypowiedzi. Niestety, w artykułach o wyrodnej córce, żonie - kobiecie bez serca czy pijanym lekarzu, który stwierdził zgon żywego człowieka, kryje się ziarno prawy o mieszkańcach Goryczewa...
Czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i świetnie nakreślone postaci. Na szczególną uwagę zasługuje scena interaktywna. Komedia została nagrodzona między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Komediopisarskim pod hasłem "Miłość w czasach zarazy" zorganizowanym przez Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego (X Festiwal Talia). (źródło: http://www.adit.art.pl)

 

Ustrzyki Dolne. Dzień Kobiet z dużą dawką czarnego humoru!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
autor: oprac.paba