Ustrzyki Dolne
wtorek, 2 lipca 2019

Zapraszamy na otwarcie pasieki edukacyjnej

Zapraszamy na otwarcie pasieki edukacyjnej<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Fundacja Bieszczady Pszczołom zaprasza na otwarcie pierwszej w Bieszczadach pszczelej pasieki edukacyjnej. Otwarcie odbędzie się w piątek pod Lawortą.

Otwarcie pszczelej pasieki edukacyjnej w Ustrzykach Dolnych jest kolejnym punktem projektu Fundacji Bieszczady Pszczołom realizowanym z programu Działaj Lokalnie Fundacji Bieszczadzkiej.
W ramach projektu pod koniec czerwca przedstawicielki fundacji spotkały się z przedszkolakami z ustrzyckich przedszkoli, którym pokazały filmy o tym jak funkcjonuje pasieka oraz pokazały produkty pszczele i sprzęt pszczelarski. Dodatkowo w każdym z przedszkoli dzieci miały okazje pomalować ule, które staną pod Lawortą.
W trakcie spotkania został też przeprowadzony konkurs plastyczny na „Pszczołę Przedszkolaka”, a pszczoła ze zwycięskiej pracy będzie w nagrodę nadrukowana na tablicy edukacyjnej w mini pasiece.

Uroczyste otwarcie pasieki odbędzie się w towarzystwie mieszkańców Ustrzyk Dolnych oraz okolicznych miejscowości, którzy 5 lipca o godz. 14.00 zjawią się pod Lawortą (obok wiaty i ogródków działkowych).

Kolejnym etapem „Jak drzewiej miód zdobywano” będzie dzianie staropolskich barci, które zostaną umieszczone na ustrzyckim deptaku z przyjaznym drewnianym niedźwiadkiem, oraz tablicą edukacyjną.

 

autor: paba