Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 lipca 2019

Zapraszamy na V Bieszczadzki Festiwal Sztuk w Czarnej - Nasz patronat

Zapraszamy na V Bieszczadzki Festiwal Sztuk w Czarnej - Nasz patronat<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

W pierwszy weekend sierpnia, w Czarnej odbędzie się V Bieszczadzki Festiwal Sztuk. Organizatorzy zapewniają, że podczas imprezy nie zabraknie warsztatów, koncertów, wycieczek oraz oryginalnego bieszczadzkiego rękodzieła.

V Bieszczadzki Festiwal Sztuk w Czarnej odbędzie się w sobotę 3 sierpnia na stadionie sportowym w Czarnej. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 12, jednak już od rana nie zabranie atrakcji dla gości.
Już od godz. 10:30 zapraszamy na jarmark rękodzieła bieszczadzkiego oraz Giełdę Produktu Lokalnego. Dodatkowo gospodynie z Czarnej zapraszają na poczęstunek kuchni regionalnej i domowe przysmaki.
O godz. 10:30 rusza wycieczka objazdowa, w trakcie której zaprezentowane zostaną atrakcje gminy Czarna - zapisy do 2 sierpnia pod nr tel. 608-552-739.
Od godz. 12 do 18 na stadionie będą odbywać się warsztaty: garncarskie, kowalstwa artystycznego, ręcznego szycia i ozdabiania wełnianych toreb, leśnej kuchni Agaty i Mariusza oraz czerpania papieru.
Również od 12:30 rozpoczną się koncerty. Na scenie zobaczymy: Gipsy Angels ze Słowacji, Łubu Dubu, Łukasza Majewskiego, zespół Chudoba. Po godz. 20 odbędzie się zabawa taneczna z DJ Demo.

Oprócz tego organizatorzy zaplanowali stoiska: Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Bieszczadzkie, 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, Festiwalowy Punkt Pocztowy oraz kreatywny plac zabaw.
Z uczestnikami festiwalu spotka się też jeden z najbardziej znanych autorów książek o historii Bieszczad Stanisław Kryciński, który zaprezentuje swoje najnowsze pozycje literackie.

Organizatorzy: Urząd Gminy Czarna, Gminny Dom Kultury, Stowarzyszenie Besida, Galeria Barak.

 

autor: paba