Ustrzyki Dolne
wtorek, 20 lutego 2018

ZEW się budzi – nowy festiwal w Bieszczadach!!

ZEW się budzi – nowy festiwal w Bieszczadach!!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Już 3 maja, w Lesku, rozpocznie się jedyne w swoim rodzaju bieszczadzkie wydarzenie muzyczne. Dwudniowy festiwal ZEW się budzi, to przede wszystkim okazja, aby poczuć w sobie zew przygody i muzyki w ostatnich dzikich górach w Polsce. Na scenie zagra między innymi Ørganek, Fisz Emade Tworzywo, Hańba!, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, a jubileuszowy koncert da bieszczadzka legenda – zespół KSU.

Festiwal ZEW się budzi rozpoczyna sezon letnich festiwali i koncertów. Odbędzie się on podczas tegorocznego majowego weekendu, 3 i 4 maja, w Lesku, które jest gospodarzem i współorganizatorem wydarzenia. To miasto zwane „bramą Bieszczad”, położone nad prawym brzegiem Sanu, niedaleko Zalewu Solińskiego, to zarówno początek, jak i koniec każdej bieszczadzkiej przygody, także tej festiwalowej.

Festiwal podzielony jest na dwa dni – pierwszy dzień przebiegnie pod znakiem bieszczadzkich muzyków oraz legend polskiego rocka. Oprócz KSU, którego koncert rozpocznie trasę z okazji 40-lecia powstania zespołu, pierwszego dnia zagra również Sztywny Pal Azji i Kobranocka, a wieczór zakończy koncert muzyków z Lion Shepherd. Podczas drugiego dnia festiwalu towarzyszyć nam będzie klimat muzyki zarówno punk rockowej, jak i dźwięki hip-hopu – wystąpią: Hańba!, Fisz Emade Tworzywo i Cztery Szmery. Ostatnim koncertem festiwalowym będzie występ Ørganka.

Festiwal „ZEW się budzi” to jednak dużo więcej niż muzyka. W specjalnych strefach festiwalowych poczujecie między innymi zew podróży, nauczycie się jak rozpalić ogień, mając w zanadrzu jedynie chusteczki higieniczne, a odważni będą mogli zmierzyć się z „Wyzwaniem Drwala”. Podczas festiwalu będziecie mieli też okazję zadbać o Wasze zdrowie razem z Fundacją DKMS oraz organizatorami akcji Movember. Znajdzie się tutaj również coś dla miłośników dwóch kółek – wraz z festiwalem oficjalnie rozpoczynamy tegoroczny ogólnopolski sezon motocyklowy, który wspiera Klub Motocyklowy Pirates of Roads.

Sponsorem głównym festiwalu jest marka kosmetyków dla mężczyzn ZEW for men, która właśnie z położonych w tych dzikich górach, ostatnich tradycyjnych wypalarni węgla, pozyskuje węgiel drzewny, składnik aktywny kosmetyków ZEW. Współorganizatorem jest miasto Lesko.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie www.zewsiebudzi.pl oraz Facebooku wydarzenia.

Bilety w cenach:
•    Sprzedaż regularna (karnet dwudniowy) – 120 zł
•    Bilety jednodniowe dostępne na miejscu – 60 zł
•    Dzieci do 6 r.ż. – wstęp bezpłatny
•    Dzieci 7- 14 r.ż. – 60 zł
•    Bilet rodzinny (osoba dorosła i dziecko między 7-14 lat) – 150 zł
Bilety są dostępne na stronie zewsiebudzi.pl, stronie partnera wydarzenia: ticketmaster.pl oraz w sieci salonów Empik.

 

ZEW się budzi – nowy festiwal w Bieszczadach!!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
autor: mat. prasowe