Ustrzyki Dolne

Jakie cechy powinna mieć dobra poduszka ergonomiczna?

Sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Jego brak może negatywnie wpłynąć na układ odpornościowy, nerwowy oraz hormonalny. Kiedy jesteśmy niewyspani spada nasza wydajność, czujemy rozdrażnienie Wszędzie słyszymy, jak istotne jest to, aby spać na materacu odpowiednio dobranym do naszych potrzeb. Niemniej ważna jest poduszka, bo to ona zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa szyjnego. Jakie cechy powinna mieć dobra poduszka, przeczytasz w artykule poniżej.

Odpowiednie wyprofilowanie

Tak samo jak właściwie wybrany materac zapewnia nam dobry i zdrowy sen, taki sam wpływ na jego jakość na dobra poduszka. Zachowanie odpowiedniej postawy zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, wyeliminuje różnego rodzaje bóle pleców czy szyi. Poduszka ergonomiczna, a więc odpowiednio wyprofilowana, utrzymuje nasz kręgosłup w naturalnej pozycji, bez zbędnego wygięcia. Niweluje to napięcie mięśni i zapewnia lepszy przepływ krwi, dzięki czemu nie budzimy się z zdrętwiali i ze złym samopoczuciem.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Wbrew pozorom wybór nie jest tak prosty. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak pozycja w której najczęściej śpimy, gabaryty naszego ciała oraz to, czy cierpimy na jakiegoś rodzaju schorzenia. Aby nasz kręgosłup miał zapewniony odpowiedni odpoczynek i regenerację, poduszka musi mieć odpowiednią wielkość i wysokość, gdyż za wysoka będzie powodować zbędne napięcie oraz ból. Ważna jest także pozycja w jakiej śpimy. Inny kształt będzie miała poduszka dla osób śpiących na plecach, inna dla osób śpiących na boku czy brzuchu. Dla osób, cierpiących na zwyrodnienie kręgosłupa lub bóle w odcinku szyjnym, polecane są poduszki ortopedyczne, które zapewnią odpowiednią pozycję w czasie snu. Jak w przypadku materacy, warto zainwestować w poduszkę, która będzie miała dobrą wentylację, a więc idealnie nada się dla alergików. Ważne jest także odpowiednie utrzymanie czystości, więc należy zwrócić uwagę czy pokrowiec można łatwo ściągnąć i uprać.  

 

Gdzie znaleźć odpowiednią poduszkę?

Dobrane dla każdego poduszki znajdziesz w ofercie firmy SleepMed. Wszystkie dostępne modele mają ergonomiczny kształt dopasowany do naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz wykonane są z pianki termoelstycznej. Modele Comfort Pillow oraz Premium Pillow idealnie nadają się osób śpiących na plecach oraz boku, natomiast Supreme Pillow dla osób spiących na brzuchu. Oprócz tego są hipoalergiczne, a pokrowiec bez problemu można prać w 60 stopniach. Model Supreme Pillow w swoim składzie posiada włókna węglowe, które mają dobroczynny wpływ na organizm - łagodzą objawy stresu i gwarantują relaksujący, głęboki i przede wszystkim efektywny sen.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.