Ustrzyki Dolne
środa, 21 października 2020

#zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie czeka!

#zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie czeka!

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy przygotowali cykl warsztatów online. - Mamy nadzieję, że oferta będzie doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w chłodne jesienno - zimowe wieczory – mówi Magdalena Hulicka z GOK w Komańczy.

Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy serię warsztatów on-line dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotował w ramach projektu pn. #zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie czeka! Ma on zachęcać do kreatywnego spędzania czasu w domu w czasie pandemii.

- Pracownicy GOK przygotowali bogatą ofertę warsztatów do samodzielnego wykonania w domu, były to między innymi warsztaty robótek ręcznych, pokazujące jak zbudować domki dla owadów; warsztaty małych ogrodników, stworzony został miniaturowy ogród zamknięty w słoiku; warsztaty konstruktorskie, wykonano karmnik dla ptaków; warsztaty upcyklingowe, gdzie ponowne zastosowanie znalazły takie produkty jak puszki oraz patyczki po lodach i w efekcie końcowym powstał z nich organizer na biurko – wylicza Magdalena Hulicka.

Kolejnym krokiem w realizacji projektu było przygotowanie warsztatów czytelniczych online „Lajkowanie na czytanie”. Pracownicy GOKu czytali najmłodszym książeczki, a dzieci „lajkując” wybierały najciekawszą opowieść. Pracownicy GOK przeczytali 5 bajek, wśród których były: „Osiołek i przyjaciele”, „Miś Bartuś szuka miodu”, „Konik”, „Kruk i lis” oraz „Krasnoludki są na świecie”.

W trakcie warsztatów „Zabawy z papierem” zaprezentowano w jaki sposób wykonać kartkę 3D oraz książkę na podziękowanie. - Dla początkujących fotografów nasza lokalna artystka przybliżyła w 3 spotkaniach ciekawostki związane z profesjonalną fotografią, a instruktorka fitness opracowała świetnie poprawiające kondycję układy ćwiczeń, a także zademonstrowała jak radośnie i skocznie można spędzić czas przy tańczeniu polki – dodaje pracownica GOKu.

Podsumowaniem projektu był spektakl teatrzyku kukiełkowego. „Świat na scenie, czyli przedstawienie” opowiada o losach Czerwonego Kapturka i został w całości wystawiony przez pracowników GOKu. Do jego przygotowania wykorzystano kukiełki, które powstały podczas warsztatów robótek ręcznych.

Zachęcamy do oglądania filmików, które powstały w trakcie projektu. Są one dostępne na platformie YouTube i portalu społecznościowym GOK w Komańczy. Jak mówią pracownicy GOK, przygotowana oferta może być doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w chłodne jesienno-zimowe wieczory.

„Świat na scenie, czyli przedstawienie” -

Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy serię warsztatów on-line przygotował w ramach projektu pt.  #zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie czeka! dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „Kultura w sieci”.

 

 

#zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie czeka!
#zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie czeka!
#zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie czeka!
#zostanwdomu, odpal neta kultura na ciebie czeka!
autor: oprac. paba
źródło: GOK Komańcza