Ustrzyki Dolne
piątek, 6 września 2019

Grey Convention zbiera na płytę! Posłuchaj jak grają!

Grey Convention zbiera na płytę! Posłuchaj jak grają!<br/>fot. FB Grey Convention
fot. FB Grey Convention

Trochę folku, trochę gitar i ostrzejszych brzmień, a do tego bardzo przyjemny wokal czyli nastrojowe bieszczadzkie granie - ustrzycki zespół Grey Convention na portalu polakpotrafi.pl rozpoczął zbiórkę na wydanie pierwszej płyty.

3,5 tys. zł potrzeba ustrzyckiemu zespołowi Grey Convention na wydanie płyty – mają na to miesiąc, a na koncie ok. 600 zł.
- Właśnie skończyliśmy nagrywać materiał, i bardzo chcielibyśmy go wydać na nośniku fizycznym - mówi na filmie opublikowanym na portalu polakpotrafi.pl Bartłomiej Armata perkusista zespołu.
- Jeśli spodobały się wam udostępnione piosenki i jesteście ciekawi jak brzmią pozostałe, to bardzo prosimy was o wsparcie i pomoc w wydaniu tej płyty - dodaje wokalistka Magda Szumańska.

Członkowie zespołu Grey Convention i na co dzień mieszkają i tworzą w Ustrzykach Dolnych. Jak informują, idea projektu Grey Convention narodziła się jakieś 20 lat temu.
„Przez te lata przewinęło się przez zespół parę osób a sporo piosenek wylądowało w szufladzie. Obecnie zespół tworzą: Magdalena Szumańska - wokal, Waldemar Wójcik - gitara elektryczna, Szymon Szumański - gitara basowa, Bartłomiej Armata - perkusja, Piotr Butryn - gitara akustyczna.

Od tego momentu projekt zaczął nabierać realnych kształtów. W ciągu 3 lat prób i wspólnego muzykowania udało nam się nagrać nasz pierwszy materiał. Realizacją nagrań i produkcją zajął się Marek Gankiewicz. Nagrania sfinansowane zostały z naszych prywatnych środków. Do was zwracamy z prośbą o wsparcie nas na ostatnim etapie, jakim jest fizyczne wydanie płyty.

Jeżeli przesłuchaliście nasze udostępnione piosenki i jesteście ciekawi jak brzmią pozostałe, zachęcamy was do dołożenia swojej cegiełki do tego projektu.”

 

Zespół liczy na to, że płyta zostanie wydana przed Świętami Bożego Narodzenia. Po wszelkie informacje o postępach w zbiórce i realizacji płyty zapraszają na swój profil na Facebooku.

ZBIÓRKA TUTAJ

 

autor: oprac. paba
źródło: polakpotrafi.pl