Ustrzyki Dolne
wtorek, 7 lipca 2020

Mała Caryna: Zabieszczaduj z nami!

Mała Caryna: Zabieszczaduj z nami!<br/>fot. mat.pras. Caryna
fot. mat.pras. Caryna

Już od 8 lipca w Bieszczadach rozpocznie się trasa koncertowa zespołu Mała Caryna. Duet wykonuje najpiękniejsze piosenki poetyckie ostatnich dekad oraz przypomina ważne, chociaż już nieco zapomniane perełki piosenki studenckiej i turystycznej.

Mała Caryna to dwaj panowie: Łukasz Nowak i Adam Marańda - czyli duet muzyków związanych z Grupą Caryna. Jego członkowie od lat mieszkają w Łodzi i wpisują się w jej barwną, wielokulturową tradycję.

Obaj panowie często koncertują jako duet. Na ich występy składają się kompozycje autorskie oraz najważniejsze i najbardziej znane utwory sceny turystycznej i poetyckiej naszych czasów. Zespół jest głęboko zakorzeniony w polskim nurcie piosenki studenckiej, którą nadal co wieczór słychać w bieszczadzkich bazach namiotowych. Od początku działalności, zagrali setki koncertów zdobywając ogromną przychylność publiczność.

Zabieszczaduj razem z nami:
8 lipca – Wetlina / Cień PRLu
9 lipca - Cisna / Bacówka pod Honem
10 lipca - Kalnica - Bogdanka / Chmielowisko
10 lipca - Bacówka pod Rawkami / w ramach TAM
11 lipca - Ustrzyki Górne / Zajazd pod Caryńską
12 lipca – Zatwarnica / Kino Końkret

Łukasz Nowak to autor tekstów, założyciel zespołu Caryna, twórca i współtwórca programów muzycznych: „Spotkanie z balladą”, „Podróże z balladą”, „Słowiańska dusza”, „Pieśni naszych czasów”.

Adam Marańda jest absolwentem zespołu szkół muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Do Caryny dołączył w 2014 roku ubogacając jej brzmienie wirtuozerskimi partiami skrzypiec oraz innych instrumentów.

 

autor: oprac. paba
źródło: mat. pras. Caryna